Petro_Poroshenko_Bloc__Solidarity__logo

На Тернопільщині на виборах голів ОТГ перемогли кандидати від БПП

29 квітня в Україні відбулися перші вибори у 40 об’єднаних територіальних громадах. У Тернопільській області вибори голів та місцевих депутатів відбулися у двох ОТГ, зокрема, в Товстенській селищній та Дорогичівській сільській громадах. На виборах у цих ОТГ перемогли кандидати від БПП.

«Реформа децентралізації, ініційована Президентом, має велику підтримку. На Тернопільщині минулого року на виборах до ОТГ, які пройшли 29 жовтня, у всіх чотирьох ОТГ на посади голів перемогли кандидати він нашої партії, цього року – дві громади із двох очолили наші кандидати. Це зумовлено тим, що люди бачать конкретні результати: збільшені місцеві бюджети, відремонтовані дороги, у багатьох селах нашої області вперше за десятки років у школах і дитячих садочках провели енергоощадні заходи, відкрилися дошкільні заклади, був проведений капітальний ремонт ФАПів, будинків культури. Це все стало можливим завдяки реформам і командній роботІ», – наголошує народний депутат, голова Тернопільської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Тарас Юрик.

Tарас Юрик

Тарас Юрик зазначає, що на цих виборах в області було зафіксовано відвертий підкуп виборців з боку представників ряду партій.

«Мене вразили безпрецедентні випадки підкупу голосів зі сторони політичної сили, очільниця якої планує іти в Президенти. Брехня, підкуп – це їхні методи боротьби, але це не наш шлях. Перемога наших кандидатів на посади голів ще раз продемонструвала, що українці – розумна нація і добре відрізняють конкретні справи, яких чимало, від популізму», – зазначає Тарас Юрик.

Товстенську селищну ОТГ, до якої входять три населені пункти – смт Товсте (центр громади), с. Головчинці, с. Королівка, очолив кандидат від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Іван Проданик. Серед пріоритетних напрямків роботи новообраний голова називає ремонт доріг; реконструкцію шкіл та дошкільних закладів, а також будинків культури, ФАПів; будівництво спортмайданчиків, всебічне облаштування інфраструктури.

Проданик Іван

«Дякую за довіру жителям громади! Це для нашої команди велика мотивація і водночас величезна відповідальність. Будемо спільними зусиллями працювати над втіленням запланованих проектів. Одне з першочергових завдань – це здійснення ремонту дороги, що з’єднує Товсте і село Головчинці. У центральній частині селища Товсте, що вже є центром громади, проведемо ремонт тротуарів, у всіх населених пунктах ОТГ відремонтуємо дороги. Плануємо здійснити капітальний ремонт водолікувального відділення Товстенської районної комунальної лікарні, а в селі Головчинці провести реконструкцію Будинку культури з облаштуванням бібліотеки. Енергоощадні заходи із встановлення пластикових вікон та перекриття даху необхідно провести у дитячому садочку «Горобинка», у Товстенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – здійснити ремонт даху. Будемо максимально сприяти розвитку гуртків і секцій для дітей, підтримувати сферу спорту. Щоб діти, молодь мали належні умови для тренування та проведення змагань з міні-футболу, хочемо спорудити спортмайданчик зі штучним покриттям. Дуже важливим є облаштування вуличного освітлення. За останні роки у смт Товсте встановлюємо сучасні, світлодіодні ліхтарі, плануємо облаштувати вуличне освітлення у населених пунктах громади», – додав Іван Проданик.

На виборах у Дорогичівській сільській об’єднаній територіальній громаді, до якої входять п’ять сіл – Дорогичівка, Литячі, Хмелева, Свершківці та Шутроминці, на посаду голови переміг кандидат від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Микола Бесащук.

Микола Бесащук

«Буду докладати максимум зусиль, щоб виправдати надії і очікування виборців! Серед першочергових планів – реконструкція закладів соціальної інфраструктури. Звісно, одним з основних пріоритетів залишається відновлення дорожнього покриття. Нещодавно розпочали ремонт доріг між селами громади. Необхідно відремонтувати дороги також у населених пунктах ОТГ. Окрім цього, у 2018 році Кабінет Міністрів виділив кошти на ремонт дороги Попівці-Литячі, роботи розпочнуться у найближчий час. Дуже важливою є освітня сфера. Плануємо облаштувати комп’ютерні класи у школах с. Хмелева і Дорогичівка. Велику увагу надаватимемо медичній галузі. Хочемо створити належні умови у закладах, які на території нашої громади. У селах Литячі і Хмелева необхідно здійснити капітальний ремонт ФАПів, зокрема провести водопостачання і облаштувати внутрішні вбиральні. Попередньо домовлено, що фінансово допоможуть громадяни Канади українського походження. Є напрацювання і по інших напрямках – спільно з інвесторами плануємо втілити проект щодо використання альтернативних джерел енергії для теплопостачання, встановити сонячні батареї. Будемо працювати також над створенням нових робочих місць, залучатимемо іноземні інвестиції. Для розвитку громади необхідно створити реєстраційну службу. Важливо також облаштувати вуличне освітлення у селах громади. Максимально будемо сприяти розвитку усіх сфер, зокрема освіти, культури, медицини, спорту», – зауважив Микола Бесащук.