барна

Інтереси держави мають переважати при прийняті радикальних рішень в сфері міжнародних відносин – Олег Барна

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олег Барна заявив журналістам перед початком засідання фракції.

«Я ніколи не був прихильником радикальних дій в міжнародній політиці та міжнародних відносинах. Перед тим, як ухвалювати рішення, завжди треба врахувати їх наслідки. Я вважаю, що введення візового режиму з Росією, в першу чергу створить проблеми для України, оскільки з’являться додаткові консульства – центри ФСБ та розвідки Росії. Також це спровокує негативні настрої українського населення. Вважаю, що рішення про запровадження біометричних паспортів на українсько-російському кордоні є найбільш ефективним», – заявив Олег Барна.

За словами народного депутата, українські інтереси мають бути враховані і при прийнятті рішення стосовно часткового виходу з Угоди про дружбу і співробітництво з Російською Федерацією: «Ми не можемо повністю скасувати цю Угоду. Документ, який у 1997 році був зареєстрований ООН, є зобов’язуючим фактором виконання Росією своєї частини зобов’язань, а саме: дотримання територіальної цілісності та суверенітету України, недопущення будь-яких силових дій на території нашої держави.  Саме ці пункти Угоди ми будемо використовувати проти Росії у міжнародному кримінальному суді у Гаазі ».

«Що стосується повного розірвання відносин з СНД, то я хочу відмітити, що в цій організації є країни, які підтримують Україну. Отже, потрібно використовувати будь-яку можливості тиску на Росію зі сторони і цієї організації. Якщо учасниці договору продемонструють неповагу до основ суверенітету іншої держави, дискредитують себе як правові країни, тоді, очевидно, цей союз не має сенсу», – сказав Олег Барна.