4

Переселенці отримають 24 квартири в гуртожитку в Золочеві

З ходом реконструкції будівлі, де зможуть жити близько 100 осіб, ознайомилася голова ХОДА, депутат облради від БПП Юлія Світлична під час робочої поїздки до Золочівського району.

Гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб у Золочеві почали створювати в 2016 році за допомогою фінансування, виділеного Українським фондом соціальних інвестицій. З цією метою реконструюють будівлю колишнього неврологічного корпусу центральної районної лікарні, яка тривалий час була порожньою. На даний момент тут замінили та утеплили дах, встановили пластикові вікна й утеплили фасад, перепланували внутрішні приміщення, провели всі комунікації та електрику, забетонували підлоги й відштукатурили стіни. Зараз будівельники переходять до оздоблювальних робіт.

5

«У Харківській області проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб – офіційно зареєстровано 125 тисяч. Безумовно, деякі з них можуть самі забезпечити себе та знімати або придбати житло, але багатьом потрібна допомога, – зазначила Юлія Світлична. – Завдяки одній з міжнародних організацій зараз проводиться ремонт будівлі, де розміститься гуртожиток на 24 родини. Уже цього року люди заїдуть у власне житло».

«Кімнати від 16 квадратних метрів, також є 3 санвузли, 3 кухні, пральня, душові й так далі», – розповів заступник голови Золочівської РДА Ігор Шмітько.

За його інформацією, на даний момент у районі близько 200 переселенців потребують житла. Поки питання вирішується, люди винаймають квартири або приватні будинки.