ross-ukr-iloveimg-resized-min

Ірина Луценко: Президент вимагає розірвати Договір про дружбу та співробітництво між Україною і РФ

Про це під час Погоджувальної Ради заявила Представник Президента України у ВР, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко.

«На безпековому форумі Президент України оголосив, що має намір внести до ВР законопроект про негайне припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і РФ, які не сумісні з національними інтересами та реалізації її права на самооборону. Такий крок дозволяє зробити 75 стаття Віденської конвенції про міжнародні договори 1969 року», – сказала Луценко.

Вона також відзначила, що СНД відмовився визнавати російську агресію в Україні, тому Глава держави заявив про намір припинити участь України в його статутних органах.

«Верховний Головокомандувач закликає Уряд провести інвентаризацію усіх договорів між членами СНД для того, щоб денонсувати окремі договори, залишивши лише ті, які є прагматично необхідні для України, зокрема, визнання дипломів, працевлаштування, договір про транзит», – зауважила Луценко.