bolgaria

Олексій Порошенко: Угода між Україною та Болгарією дозволить ефективно реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій та катастроф

ВР ратифікувала Угоду з Урядом Республіки Болгарія про співробітництво в разі виникнення катастроф

За відповідний проект Закону «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Болгарія про співробітництво в разі виникнення катастроф» (реєстр. № 0174), проголосувало 228 депутатів.

Як пояснив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олексій Порошенко, зазначена Угода передбачає надання добровільної допомоги у надзвичайних ситуаціях та під час катастроф.

«Йдеться не тільки про направлення рятувальних команд та спецтехніки для ліквідації наслідків лиха, Угода також передбачає посилення співробітництва в науковій сфері цієї галузі. Україна та Болгарія в рамках Угоди зможуть організовувати експертні зустрічі, конференції, семінари, навчання, тощо. Важливо, що співпраця стосується передачі як  досвіду, так і практичних навичок подолання катастроф», – сказав Порошенко.

Він також зазначив, що ця Угода визначає чіткі правила перетину кордонів, використання повітряних суден та дотримання законодавства обох сторін.

«Важливо додати, подібна Угода із Болгарією має безперечну перевагу через морське «сусідство» – тобто, ми та наші партнери зможемо адекватно і ефективно реагувати на виникнення катастроф не лише на суші, а й на морі, що безперечно потрібно для посилення захисту громадян та екології нашої країни.

Тому фракція Партії «Блок Петра Порошенка» готова проголосувати за запропонований закон №0174, щоб ратифікувати відповідну Угоду із Болгарією», – підкреслив Олексій Порошенко.