8270612

Зміни до КПК посилюють захист дітей від сексуальних злочинів – Ірина Луценко

Фракція Партії “Блок Петра Порошенка” підтримала ухвалення за основу проекту закону “Про внесення змін до статті 242 Кримінального процесуального кодексу” в частині виключення потреби проводити судово-медичну експертизу для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, адже такий вік встановлено законом – 16 років (реєстраційний номер 6070).

“Фактично, це технічний законопроект для узгодження законодавства. Пропонується виключити п’ятий пункт, який визначав необхідність встановлення статевої зрілості. Так як законом вже чітко встановлено вік сексуального повноліття 16 років, відповідно до рекомендацій Комітету ООН з прав дитини, то вказаний пункт п’ять втрачає свою необхідність і повинен бути усунутий”, – заявила з трибуни парламенту автор проекту закону, народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ірина Луценко.

За словами народного депутата, ухвалення запропонованих змін виключить потребу проведення експертизи щодо статевої зрілості, що значно полегшить процес кваліфікації і доказування злочину, стане додатковим бар’єром захисту дітей та усуне корупційну складову.