24546288

Третьяков: відновлення доброго імені жертв комуністичних репресій 1917-1991 років – моральний обов’язок нашої держави

Про це, під час розгляду законопроекту реєстр. № 6574 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років”, наголосив народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, Голова Комітету з питань ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю Олександр Третьяков. За дане рішення проголосувало 237 народних депутатів.

“Сьогодні реабілітація та відновлення доброго імені жертв комуністичних репресій 1917-1991 років є моральним обов’язком нашої держави. Саме на це спрямований даний законопроект, яким передбачено встановити, що підставою для реабілітації, без будь-яких додаткових вимог, є факт застосування до особи репресій у позасудовому порядку – так званими «трійками», «особливими нарадами» НКВС. Крім того, цей закон має реабілітувати осіб, засуджених за діяння, які, згідно резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1096, не вважалися злочинами у цивілізованому суспільстві”,- підкреслив політик.

“До того ж, ми маємо покласти повноваження щодо прийняття рішень про визначення осіб реабілітованими на Національну комісію з реабілітації, яка буде створена при Українському інституті національної пам’яті”,- додав він.

Олександр Третьяков зауважив, що це буде колегіальний орган без статусу центрального органу виконавчої влади, який матиме повноваження приймати заяви про визнання осіб реабілітованими на регіональні комісії з реабілітації, які будуть створені обласними державними адміністраціями.

“Головним юридичним управлінням надано зауваження, що законопроектом пропонується реабілітувати тих осіб, які під час боротьби з радянською владою вчиняли “диверсії” і “терористичні акти». Так, ці слова звучать страшно. Але це терміни, за якими радянська влада звинувачувала борців за незалежність України.

Якщо вилучити цю норму, то ми нічого не змінимо. І ті, хто боролися за незалежність, і надалі будуть залишатися злочинцями в очах держави, за незалежність і суверенітет якої вони боролися”,- підкреслив народний депутат.

Третьяков наголосив, що законопроект не передбачає перегляду кримінальних справ. Його мета – перезапустити по-новому процес визнання осіб реабілітованими, враховуючи нові відкриті архівні документи.

“Рішення по кожній людині буде прийматися виважено. До складу комісії обов’язково будуть включені представники Генпрокуратури, МВС, Уповноваженого з прав людини.

Законопроект не змінює існуючу систему пільг для реабілітованих осіб. Питання пільг ми будемо розглядаии іншим законопроектом”,- резюмував свій виступ народний депутат.