ukraine-piracy

ВР прийняла за основу законопроект щодо боротьби з піратством в сфері інтелектуальної власності

За відповідний проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» (щодо подолання піратства та поліпшення інвестиційного клімату), реєстр.№4571 проголосували 238 депутатів.

Як розповів Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки, народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський, проектом Закону пропонується уточнити порядок подання заяви для одержання контрольних марок, а також ввести норму про обов’язкове оприлюднення на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади інформації про заявників та відповідні примірники аудіовізуальної продукції.

Крім того, на підтримку даної законодавчої ініціативи виступив народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Урбанський.

«Наразі подолання піратства та надійний захист інтелектуальної власності є невід’ємною вимогою для інтеграції України в цивілізований демократичний світ. Відповідна сфера регулюється застарілими нормами, ухваленими 15 років тому. В сучасних умовах суспільство, і безпосередньо власники авторського і суміжних прав, мають ширші вимоги для контролю за дотриманням законодавства завдяки розвитку сучасних технологій. Йдеться про відкриття інформації щодо видачі контрольних марок на офіційному сайті відповідної установи. Такий підхід зробить процес видачі прозорим, знизить корупційні ризики та запровадить додатковий механізм захисту прав інтелектуальної власності», – підкреслив Урбанський.

Він також наголосив на тому, що підтримка законопроекту наблизить вітчизняне законодавство до сучасних стандартів ЄС, відповідно до Угоди про асоціацію.

«Це важливий крок до запобігання економічних санкцій з боку США через критичну ситуацію із порушенням авторських та інтелектуальних прав в Україні. Фракція Партії «Блок Петра Порошенка» буде підтримувати проект закону №4571», – зазначив Олександр Урбанський.