IMG_1744

На Рівненщині відбувся публічний звіт голови ОДА

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко зустрівся з громадою та представниками ЗМІ Рівненщини, аби розповісти про головні досягнення області у 2017 році.

За словами керівника Рівненщини, у 2017 році пріоритетними напрямами розвитку області були наступні: впровадження реформи децентралізації, реформування медицини, будівництво нових шкіл та дитсадків, ремонт та будівництво доріг, розвиток туризму і спорту, заходи з енергоефективності та залучення інвестицій в економіку рівненського краю.

«Лише за 2017 рік нам вдалося збудувати 5 шкіл, тоді як за весь період незалежності в області звели 26 шкіл. Амбітним проектом є також будівництво масштабного спорткомплексу на вулиці Макарова в Рівному, який нещодавно посів перше місце серед об’єктів, що будуть зведені за кошти ДФРР», – повідомив голова ОДА.

IMG_1734

Одним із найпроблемніших питань, на думку Олексія Муляренка, є стан доріг. Однак в цьому напрямку теж зроблено чимало. Ще більше планується зробити в цьому році. «У 2017 році ми залучили на оновлення автошляхів області 525 мільйонів гривень, що вдвічі більше, ніж у 2016 році. Загалом на Рівненщині в минулому році відремонтовано автомобільних доріг загальною протяжністю 78 кілометрів. У 2018 році на ремонт доріг краю держава планує виділити близько одного мільярда гривень. Цьогорічний мільярд – це сукупність коштів з митних надходжень, ДФРР та інших фондів. Зокрема, на утримання доріг місцевого значення обласний бюджет виділить 281 млн гривень», – каже Олексій Муляренко.

Відзначив очільник Рівненської області і успіхи у впровадженні реформи децентралізації.

«Треба розуміти – те, що відбувається зараз, не відбувалося в Україні ніколи. Навіть немає з чим порівняти. Село про такі можливості могло тільки мріяти. Держава робить усе, щоб підвищити якість життя людей. На сьогодні в області фактично сформовано 28 територіальних об’єднаних громад, по трьох з них очікуємо вибори наприкінці квітня».

Олексій Муляренко каже, що внаслідок фінансової децентралізації власні доходи місцевих бюджетів ОТГ зросли майже у 1,5 рази, а з врахуванням відповідних трансфертів з державного бюджету загальні фінансові бюджетні ресурси ОТГ збільшились у 3-5 разів.

У минулому році на формування інфраструктури ОТГ з державного бюджету було виділено 64 млн. А якщо враховувати кошти, які надійшли з ДФРР та обласного бюджету, вийде сума понад 100 мільйонів гривень, вкладених у розвиток громад області.

IMG_1746

За ці гроші реалізовано майже 130 проектів з енергозбереження, ремонту доріг та закладів соціальної сфери, облаштування вуличного освітлення, придбання спецтехніки для комунальних закладів тощо.

Окремо керівник Рівненщини наголосив на тому, що у 2017 році зросли надходження до бюджетів усіх рівнів. А бюджет Рівненщини порівняно з минулим роком збільшився більш ніж на 27%.

«Радий, що у 2018 році у нас з’явиться ще більше можливостей для розвитку. Крок за кроком ми приводимо в порядок дороги, школи, садочки, лікарні, спортивні об’єкти, реалізуємо туристичні проекти. Ми набрали швидкості і за усіма законами фізики цього року не збираємось зупинятись, а тільки йдемо вперед. Прошу усіх мешканців області бути нашими союзниками, бо нас об’єднує бажання, щоб рідна Рівненщина процвітала», – підсумував голова ОДА Олексій Муляренко.