29136543_2059366454075358_4466308670910536972_n

Чубаров: на етапі підготовки деокупації Криму потрібно створити правові умови, які сприятимуть розвитку Криму в складі України

Про це Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат фракції Партії  “Блок Петра Порошенка” Рефат Чубаров заявив під час зустрічі керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з главами дипломатичних місій та акредитованих в Україні міжнародних організацій на тему: «Від стратегічної витримки до стратегічного бачення».

Парламентар зауважив, що правові умови для успішної реінтеграції Криму необхідно створити до деокупації півострову, повідомляє УНІАН.

“На відміну від деяких скептиків, які думають, що будь-які питання, що стосуються удосконалення статусу Автономної Республіки Крим, доцільно обговорювати після деокупації Криму, ми навпаки стверджуємо, що саме на етапі підготовки деокупації Криму ми зобов’язані створити всі правові умови, які сприятимуть успішній реінтеграції Криму в період після деокупації і забезпечуватимуть його подальший та сталий розвиток в складі української держави”, – заявив Чубаров.

“Більше того, без усілякого перебільшення ми стверджуємо, що саме переформатування статусу автономії Криму на засадах, що спираються на норми і принципи міжнародного права, в тому числі, на права корінних народів на самовизначення у формах, що не порушують територіальну цілісність існуючих держав, надаватимуть Україні, нам всім нові важелі та механізми для скорішого відновлення державного суверенітету України над Кримом”, – додав він.

У цьому зв’язку він пояснив, що з цією метою Конституційною комісією України у травні 2017 року було створено робочу групу, яка підготувала проект змін і доповнень до Конституції України в частині Криму. “Оскільки даний текст ще не розглянутий Конституційною комісією, ми утримуємося від його публічного поширення”, – сказав Чубаров.

29177260_1561862430575572_6067377484469370880_n

Водночас, він назвав основні положення пропонованих змін. “Джерелом особливого статусу Кримської автономії є право кримськотатарського народу на самовизначення. Конституція Кримської автономії має ухвалюватися представницьким органом автономії за погодженням із Курултаєм кримськотатарського народу. Кримськотатарська мова використовується у всіх сферах суспільного життя поряд з державною мовою, окрім тих сфер, які будуть визначені окремо законом “, – сказав Чубаров.

Також він сказав, що ще один принцип, який має бути в Конституції України, полягає у забезпеченні “гарантованого представництва кримськотатарського народу”. Крім того, пропонується закріпити вищі представницькі органи кримськотатарського народу в Основному законі як органи, що обираються “корінним народом, по правилах, ним встановлених” – йдеться про Курултай та Меджліс. Разом з тим, він сказав, що значущі для розвитку автономії питання мають ухвалюватися за попередньою згодою представницьких органів кримськотатарського народу.

“Такі принципи, на наше переконання, укріплюють територіальну цілісність України в Криму і унеможливлюють у майбутньому порушення державного суверенітету української держави на будь-якій її території”, – сказав Чубаров.