фріз

Закон «Про національну безпеку» є необхідним для подальшого реформування сектору безпеки і оборони – Ірина Фріз

Закон «Про національну безпеку», внесений в Верховну Раду Президентом України, є необхідним документом для реформування державного сектору безпеки і оборони згідно стандартів і критеріїв НАТО. На цьому наголосила журналістам у парламенті народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова постійної делегації в ПА НАТО Ірина Фріз.

«Проект закону «Про національну безпеку» було розроблено спільно з фахівцями представництва НАТО та країн-членів Альянсу. Законопроект відповідає тому, що закладено в стратегічно-оборонному бюлетені, таким чином є необхідним для подальшого здійснення реформування сектору безпеки і оборони України. Законопроект є базовим і буде певним чином вдосконалений між першим та другим читанням», – заявила Ірина Фріз.

За словами політика, законопроект закладає нову архітектуру управління Збройними силами України: «Нова структура управління дозволить якісно і ефективно керувати Збройними силами. Цивільний міністр оборони дасть можливість здійснювати демократичний цивільний контроль, на впровадженні якого постійно наголошують наші партнери».

Політик підкреслила, що термінове ухвалення законопроекту надасть державі можливості ефективно здійснювати реформування сектору безпеки і оборони.