integralnie-shemi-tipi-i-opisaniya

ВР прийняла за основу зміни щодо захисту прав інтелектуальної власності на компонування інтегральних схем

За відповідний проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів» (реєстр. № 5694) проголосувало 232 депутати.

Виступаючи з парламентської трибуни, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський розповів, що проект Закону розроблений з метою забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем із правом Європейського Союзу.

«Законопроект спрямований на виконання положень статей 224-227 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони», – пояснив Співаковський.

Крім того, на підтримку даної законодавчої ініціативи виступив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Іван Спориш.

«Законопроект розроблений для інтеграції українського законодавства в правове поле ЄС у сфері захисту прав інтелектуальної власності на виготовлення напівпровідникових виробів.

Фактично, в діючому законі визначення «інтегральні мікросхеми» замінять значенням «напівпровідникові вироби», що є більш точним та вичерпним терміном. Ухвалення закону сприятиме зміцненню наукової та технологічної співпраці із західними країнами, через більш надійний захист інтелектуальних прав за європейським зразком.

Фракція Партії «Блок Петра Порошенка» підтримає дане рішення», – відзначив Спориш.