???????????????????????????

На Черкащині відбувся семінар для ОТГ

У Корсунь-Шевченківському на Черкащині відбувся семінар на тему «Розбудова об’єднаних територіальних громад». Навчав громаду експерт, викладач Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. Відбулася така зустріч за ініціативи депутатів від БПП Олександра Тараненка, Сергія Чередніченка, Павла Марченка та за підтримки   партактиву Корсунь-Шевченківської районної організації БПП. Учасниками семінару стали депутати місцевих рад району, голови громад, помічники депутатів, громадські активісти Корсунщини, представники ЗМІ.

«Працюю над тим, щоб Україна стала країною громад та політично освічених громадян. Переконаний, громада, аби стати успішною, має знати, куди їй рухатися та як розвиватися», – відзначив Олександр Солонтай.

Корсунь  СЕМІНАР

Він говорив із учасниками семінару про те, як залучати інвесторів, про економічний розвиток ОТГ та як жителі можуть впливати на владу. Зокрема, спікер виокремив такі ключові механізми контролю:

1. Обов’язкове оприлюднення владою документів (відповідно до ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»).

2. Громадяни мають право особисто відвідувати засідання місцевої влади, для цього не треба писати жодних заяв, достатньо пред’явити будь-яке посвідчення громадянина України.

3. Вільне записування дій влади. Усе, куди маємо вільний доступ, маємо право фіксувати на камеру. Якщо ми в громадському місці, отже, ми тут перебуваємо на законних підставах і можемо знімати в коридорах, під час засідань, виступів, демонстрацій документів, в кабінетах.

4. Контроль за датою оприлюднення документів – датою початку обговорення проекту.

5. Кожен має право співставити кількість присутніх депутатів на голосуванні та звірити із кількістю голосів під час голосування (поіменне голосування обов’язково має бути оприлюднене на сайті місцевої ради).

6. Проекти рішень місцевих рад та виконкомів оприлюднюються за 20 робочих днів, а закон про регуляторну політику говорить, що проекти рішень подаються за місяць, фізичні та юридичні особи подають свої пропозиції. Недотримання термінів – пряма підстава для скасування прийнятого рішення.

???????????????????????????

7. Можливість скасування рішень через суд (протягом 6-ти місяців).

8. Заповнення чиновниками Е-декларацій.

9. Моніторинг. Не рідше одного разу на квартал всі посадові особи (мер, секретар, голови рад, заступники, начальники) повинні здійснювати прийом громадян. Графік прийомів повинен бути на сайті.

10. Контроль за фінансами. Бюджетна інформація публічна, громадяни можуть перевіряти, скільки коштів виділено з бюджету.