домбровський

Домбровський: в умовах загострення газової війни маємо законодавчо забезпечити здобуття української енергетичної незалежності

Перший заступник Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Домбровський заявив на брифінгу у Верховній Раді про загострення війни з Росією на енергетичному фронті.

«Перемога НАК Нафтогаз України у Стокгольмському арбітражному суді без сумніву надзвичайно важлива подія, до якої великий внесок зробив Президент України, Уряд і, без сумніву, Нафтогаз України. Маємо усвідомлювати, що Україна виграла дуже важку битву на енергетичному фронті, але це не завершення енергетичної війни. Рішення Газпрому знизити тиск в українській газотранспортній системі показує, що війна на енергетичному фронті тільки загострюється», – заявив Олександр Домбровський.

2018-03-02-AE__0020-resized

Народний депутат зазначив, що Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки послідовно створює необхідні законодавчі рамки для того, щоб Україна була енергетично незалежною державою.

«Вчора, 1 березня, ми ухвалили у другому читанні проект Закону про дерегуляцію земельних відносин з метою збільшення видобутку українського природного газу і української нафти. Це дає нам можливість вирішити одну з ключових проблем, яка стосується енергетичної безпеки нашої країни, – суттєво скоротити імпорт природного газу, який ми купуємо на європейському ринку, і збільшити обсяги власного видобутку. Адже модель енергетичної незалежності в цифрах дуже проста: Україна споживає 32 млрд кубометрів газу. 20 млрд кубометрів ми добуваємо в Україні, а 12 млрд кубометрів ми імпортуємо. І закон, який ми ухвалили 1 березня, дає всі можливості для спрощення процедур, дебюрократизації цього процесу, мінімізації корупційних ризиків і дає суттєво збільшити видобуток українських енергетичних ресурсів», – заявив Олександр Домбровський.