DSC_0071

За ініціативи БПП в Кам’янському відбувся форум успішних громад Дніпропетровщини

24 лютого в Кам’янському відбувся форум «Нові можливості для об’єднаних громад в 2018 р.», який зібрав найактивніших голів ОТГ Дніпропетровської області, обраних від БПП. Організаторами форуму стали Дніпропетровська ТОП «Солідарність» за підтримки Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Форум зібрав понад 40 керівників громад. Спікерами заходу стали голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, керівник секретаріату Дніпропетровської територіальної організації партії Сергій Проценко, кам’янський міський голова Андрій Бєлоусов, керівник програми для політичних партій Міжнародного республіканського інституту В’ячеслав Липецький, директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEADwithEurope Олена Тертишна.

DSC_0064

У своєму виступі Гліб Пригунов зазначив, що справжній керівник вибудовує систему управління таким чином, щоб вона працювала незалежно від його особистої присутності. «Вам необхідно думати про розвиток своїх територій. Створювати стратегії і формувати команди, щоб в них були проектні менеджери та висококваліфіковані фахівці, які зможуть створити умови для розвитку ОТГ, залучити міжнародні інвестиції і грантові кошти на реалізацію великих проектів. І, безумовно, потрібна впевненість у тому, що все вийде».

Свої успіхи також презентували голови Царичанської, Межівський, Миколаївській та Софіївській громад. Основна мета зустрічі – показати на прикладі спроможних громад перспективи і нові можливості.

Мер Кам’янського Андрій Бєлоусов розповів про успішно реалізовані в місті проекти. Поділився досвідом комплексного розвитку міської інфраструктури і всіх сфер життєдіяльності, залучення багатомільйонних європейських інвестицій, спрямованих на реконструкцію бюджетних установ. А також згадав про інноваційні напрацювання, які вдалося швидко і успішно реалізувати, зокрема, створення трьох сучасних Центрів надання адміністративних послуг і послуги «Мобільний офіс».

dsc_0125

Учасник форуму, голова Іларіонівської ОТГ Дмитро Екзархов зазначив, що обмін практичним досвідом дуже цінний. «Якщо ми йдемо по шляху розвитку самі – це тривалий процес, але коли ми спілкуємося з людьми, які вже успішно пройшли цей шлях, то істотно скорочуємо час. Люди втомилися чекати, вони хочуть бачити зміни вже зараз. Кам’янське – це реальний показник успішних дій від теорії до практики».

У ході заходу Олена Тертишна розповіла про ключові елементи земельної та медичної реформ. Вона презентувала інноваційний проект «SMART громада»: інструменти розвитку можливостей громад, а також презентувала зміни у медичній системі.