Business people

Іван Рибак: новий закон про ТОВ створює умови для залучення інвестицій та захищає міноритарних учасників та інвесторів

На минулому тижні парламент підтримав законопроект «Про товариства з обмеженою відповідальністю та додатковою відповідальністю», реєстр.№4666. Цього рішення очікували тисячі бізнесменів і підприємців, внаслідок якого мають змінитись правила діяльності сотень тисяч компаній в Україні. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Іван Рибак.

«Наразі закон охоплює майже півмільйона товариств з обмеженою і додатковою відповідальністю, що становить понад 40% від усіх юридичних осіб, зареєстрованих в Україні. Це той сегмент економіки, який повинен забезпечувати найбільшу кількість робочих місць і до половини ВВП – як це відбувається у розвинутих країнах. Тому основна мета прийнятого закону – зробити правила в сфері регулювання ТОВ зрозумілими, стабільними і найголовніше – захищеними!

Зокрема, новий Закон про ТОВ створює гнучкі умови для товариств, спонукає розвиток економіки та створює умови для залучення інвестицій, захищає міноритарних учасників та інвесторів. А також унеможливлює рейдерські схеми, які останнім часом стали нормою для нашої країни», – відзначив Рибак.

Він також зазначив, що цей закон передбачає спрощення реєстрації ТОВ, запровадження інструменту угод між учасниками, введення процедури виключення учасників товариств лише в судовому порядку.

«Це дійсно реальний шанс зробити прозорі та чесні умови для розвитку бізнесу в Україні», – підкреслив депутат.

Рибак також нагадав, що законодавство у сфері регулювання ТОВ не оновлювалося з 1992 року: «Невідповідність часу, неузгодженість і застарілість норм в цій сфері дають підстави для незаконного набуття контролю над підприємствами, привласнення активів, блокування діяльності товариства. Тому прийняття ЗП №4666 є початком реформування всієї галузі», – додав він.