яриніч

Костянтин Яриніч: звернувся до Прем’єр-міністра щодо захисту прав молодих лікарів

Народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Костянтин Яриніч під час виступу з парламентської трибуни  у п’ятницю,  звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням взяти під особистий контроль ситуацію з молодими лікарями.

«Звертаюсь до Прем’єр-Міністра України від імені десятка тисяч молодих лікарів з проханням взяти під особистий контроль неприпустиму ситуацію грубого порушення їх конституційних прав!

6 жовтня 2016 року Верховна Рада прийняла Закон 1662-8, згідно якого випускники вищих медичних навчальних закладів вільні у виборі місця роботи. На виконання вимог Закону, 31 травня 2017 року Кабінет Міністрів скасував Постанову № 992, яка передбачала обов’язок молодого лікаря відпрацювати три роки за направленням. Однак, МОЗ до цього часу не привів свої підзаконні акти у відповідність до Закону та урядової Постанови. Внаслідок цього, молоді лікарі вимушені захищати свої законні права у судовому порядку.

Прошу Голову Уряду взяти під особистий контроль та вважати це депутатським запитом», – виступив з трибуни Костянтин Яриніч.