3

Юлія Світлична: Тільки об’єднуючи науку і виробництво, ми зможемо отримати розвинуту економіку

Голова ХОДА, депутат облради від БПП Юлія Світлична ознайомилася з роботою Харківського фізико-технічного інституту низьких температур імені Б.І. Вєркіна та вручила державну нагороду його співробітнику.

2

Спілкуючись з колективом інституту, голова ХОДА зауважила, що харківська наукова школа, яка має вагому історію здобутків, і сьогодні продовжує відігравати надзвичайно важливу роль у розвитку нашого регіону і країни в цілому.

4

«І Харківський інститут низьких температур – унікальна установа, яка продовжує робити фундаментальні відкриття на науковій ниві і – що надзвичайно важливо – залучає до цієї роботи молодих науковців», – сказала Юлія Світлична. Говорячи про перспективи розвитку науки, голова ХОДА відзначила порозуміння, яке сьогодні є між науковою спільнотою і обласною владою.

9

«Ми долучаємося до розвитку галузі, запроваджуємо стипендії для молодих і видатних вчених, створили в області університетський консорціум. На національному рівні також створено раду з питань розвитку науки, яка дає змогу на одному майданчику об’єднати науку, бізнес та виробництво, щоб запроваджувати наукові ідеї у життя», – зазначила керівник області.

1

Вона запевнила, що всі харківські науковці можуть розраховувати на підтримку ХОДА у запровадженні ідей та розробок, які сприятимуть розвитку Харківщини. «Динамічний розвиток, який демонструє область в останні роки, – це здобуток усіх трудових колективів, у тому числі наших науковців, – підкреслила Юлія Світлична. – Саме від фундаментальної науки залежить прикладна наука, розробки якої запроваджуються у виробництві. Тільки об’єднуючи науку і виробництво ми зможемо отримати розвинуту економіку».

7

6

Під час заходу керівник області вручила державну нагороду – орден князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня головному науковому співробітнику Фізико-технічного інституту низьких температур, академіку НАН України Володимиру Марченку. «Я вдячний главі ХОДА за чітке розуміння ролі, яку відіграє наука в Харківській області. Ми будемо й надалі підтримувати цю тенденцію, – сказав Володимир Марченко. – Я вдячний всім співробітникам нашого інституту – математикам, фізикам, біологам, які зуміли створити і пронести крізь всі важкі роки прекрасну атмосферу науково-дослідного інституту».