27750044_2021193977896943_1307518467667026756_n

Бєлькова : всі члени правління НБУ мають бути аполітизованими професіоналами у банківській сфері

Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ольга Бєлькова написала на сторінці у Facebook за результатами робочої зустрічі членів  МФО «За покращення співпраці з міжнародними фінансовими та донорськими організаціями», яка була присвячена питанням трансформації фінансового та банківського сектору.

Парламентар окреслила основні завдання зустрічі: “Ми хотіли зрозуміти основні очікування від наших гостей – представників місій в Україні МВФ, World Bank, EBRD, USAID, EU Delegation, у частині законопроектів у доволі вузькому законодавчому полі. Наші партнери прийшли із повністю консолідованим переліком із 20+ законопроектів. Ми трохи навіть позаздрили, що пропозиції різних організацій резонують та посилюють один одного. Політичні ж партії, часто-густо наполягають, що саме їх вимоги найважливіші”.

За словами Бєлькової, під час зустрічі  було обговорено призначення голови Національного банку України та ряд законопроектів для регуляції діяльності банків.

Щодо Голови Нацбанку, парламентар впевнена, що вирішальна роль у цьому питанні належить Парламенту…

“…але приємно, що у міжнародних фінансових інституцій є співпраця та підтримка кандидата, який сьогодні виноситься на голосування. Представники МВФ окремо наголошували на недопустимості “торгівлі” голосами для отримання посад замів та призначення туди будь-яких політичних представників. Всі члени правління НБУ мають бути аполітизованими професіоналами у банківській сфері. Всі присутні депутати погодилися”, – зауважила політик..

Також було розглянуто ряд  законопроектів, серед яких окремо виділені ті, які завершують реформування фінансових регуляторів і методів корпоративного управління державними банками.

“Всі партнери особливо очікують законопроекти #2413 (перерозподіл регуляторного впливу між існуючими регуляторами), #7180 (державні банки), #6303, #7055. Ми із колегами домовилися поінформувати свої фракції та сприяти подальшому просуванню в порядки денні ВРУ”, – резюмувала Ольга Бєлькова.