Голови ОТГ1

Голови ОТГ Вінниччини підтримують рішення уряду з передачі земель у власність громад

У Вінниці відбулася зустріч представників 34 громад Вінниччини із фахівцями управління Держгеокадастру у Вінницькій області, де обговорювали питання передачу земель сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 31 січня 2018 року.

Як вважає перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації, голова Вінницької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Андрій Гижко, ця постанова є логічним продовженням реформ, про яку говорили і Президент України Петро Порошенко і прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Я особисто був на другому форумі об’єднаних громад, де Президент сказав, що найбільшим підтвердженням реформи децентралізації є передача об’єднаним громадам функції з управління землями. Це те питання, яке перед Президентом піднімали більшість голів об’єднаних громад», – сказав Андрій Гижко.

Голови ОТГ

За його словами, Кабмін дав доручення Мінагрополітики та Держгеокадастру зробити інвентаризацію земель в об’єднаних громадах. Зараз готується документація на всі землі навколо об’єднаних громад, і кожна ділянка отримає свій кадастровий номер. Потім ці ділянки будуть передані у власність територіальних громад, що буде зафіксовано у відповідному реєстрі.

«У подальшому рішення про використання цих земельних ділянок будуть приймати депутати цієї об’єднаної громади у себе на сесії. Це використання під громадське пасовище, розподілення між учасниками АТО, здача в оренду сільгосппідприємствам або фермерам тощо», – додав він.

За словами начальника Головного управління Держгеокадастру у Віницькій області Юрія Козака, на початковому етапі земельні ресурси будуть інвентаризовані за наявності відповідного звернення громади, далі землі вносяться до державного реєстру та передаються у власність ОТГ.

У ході дискусії голови ОТГ отримали відповіді на численні запитання, визначились і лідери процесу: Барська та Вороновицька ОТГ Вінницької області планують отримати право на розпорядження землями вже у березні поточного року.