1

Віктор Коваленко: Об’єднання територіальних громад в Україні – необоротний процес

Перший заступник голови Харківської обласної ради, голова фракції «БПП «Солідарність» у облраді Віктор Коваленко провів зустріч з активом Вовчанського району, а також відвідав центральну районну лікарню та приміщення центру надання адміністративних послуг.

Зустріч з депутатами місцевих рад та активом району, в якій також взяли участь депутати обласної ради Віктор Звєрєв та Олександр Антоненко, була присвячена питанням децентралізації та ходу реформи місцевого самоврядування в регіоні.

2

«В області вже створено 12 об’єднаних громад. Останні вибори у новостворених громадах відбулися у жовтні минулого року. Усі об’єднані територіальні громади у Харківській області фінансово самодостатні. Триває перехідний процес. Об’єднана громада – інструмент, що дає можливість новоствореній адміністративній одиниці самостійно вирішувати питання фінансування, вона визначає пріоритети у реалізації тих чи інших проектів розвитку своєї території. Також з’являються широкі можливості залучати до реалізації таких проектів Державний фонд регіонального розвитку, міжнародні донорські програми», – зазначив Віктор Коваленко.

Перший заступник голови обласної ради також повідомив, що у Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за домовленістю утворено кілька груп фахівців, які допомагають громадам готувати проекти.

«Громади Харківщини що вже об’єдналися, як і ті, що будуть створені в квітні цього року, усвідомлюють, що це необоротний процес, завдяки якому почнеться відродження села. Переваги, які отримують громади від об’єднання, очевидні», – переконаний Віктор Коваленко.

3

Після зустрічі з активом району Віктор Коваленко відвідав стаціонарне відділення центральної районної лікарні, в якому був проведений ремонт, та оглянув площі, де ремонтні роботи ще тривають.

Крім того, перший заступник голови обласної ради ознайомився із ходом реконструкції будівлі, де буде розміщений районний центр надання адміністративних послуг. Відкриття центру планується у середині поточного року.