вінник

Вінник: Оскаржити спецконфіскацію грошей Януковича, повернутих до Державного бюджету, не вийде

Про це виданню «Гордон» зазначив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», секретар Комітету з питань національної безпеки та оборони  Іван Вінник.

«Оскаржити спецконфіскацію грошей екс-президента України Віктора Януковича, повернутих до державного бюджету, не вийде», – так політик прокоментував рішення Краматорського районного суду від 28 березня 2017 року про спецконфіскацію $1,5 млрд. злочинної організації Януковича.

“Народний депутат не може давати коментарі щодо цього і це не позиція фракції – я кажу як громадянин…. Я побачив $1,5 млрд. Януковича, які повернули в бюджет. І це однозначно добре. Конфіскація стала можливою завдяки тому, що Верховна Рада дозволила виділяти доведені епізоди щодо злочинних угруповань в окремі кримінальні провадження. Це дає можливість рухатися стосовно цих епізодів далі. Що стосується інших фігурантів, то необхідно дочекатися матеріалів справи для їх передання в суд”, - підкреслив народний депутат в коментарі журналістам.

За його словами, можливість повернення цих грошей з’явилася завдяки голові НБУ Валерії Гонтаревій і Генпрокурору Юрію Луценку.

“Що стосується Гонтаревої, купивши облігації за гроші кіпрських компаній, вони зробили можливим повернення цих коштів до бюджету. В іншому випадку, на ці “гроші Януковича” чекала б така сама доля, що й на інші кошти – їх просто приховували б за кордоном». – вважає Іван Вінник.

«Якщо говорити про можливість оскаржити спецконфіскацію, то потрібно наголосити на концепції європейської судової практики. Вона зводиться до того, що якщо ти не можеш довести походження тих чи інших коштів, то нічого оскаржити не вийде. Тому я вважаю абсурдом заяви, що хтось буде оскаржувати конфіскацію $1,5 млрд. Януковича”, – резюмував Вінник.