22

Новообрана голова Студениківської ОТГ Марія Лях: Вибори у громадах – історичний шанс для людей змінити своє життя і повірити владі

27 грудня відбулась прес-конференція, присвячена підсумками виборів до ОТГ Київської області. Новообрані голови ОТГ та депутати поділилися своїми планами щодо розвитку громад.

Максим Саврасов, керівник Секретаріату Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» зазначив, що 24 грудня на виборах до трьох ОТГ Київської області отримали перемогу кандидати від БПП на посади голів ОТГ та депутатів рад об’єднаних громад. «У контексті реформи децентралізації перші місцеві вибори до ОТГ – важлива ланка, адже вони формують основу місцевого самоврядування. Сильні громади є запорукою сильної держави. Творення об’єднаних громад має на меті передачу повноважень та ресурсів людям на місцях, щоб вони самі могли вирішувати власні проблеми, виставляти пріоритети в розбудові власних громад. Тому наша партія докладає максимум зусиль для реалізації реформи децентралізації, ознайомлення громадян з її суттю», – заявив М.Саврасов.

1

Він також зазначив, що попри традиційну для України низьку явку на місцевих виборах по Київській області 24 грудня вона склала майже 51%. Незважаючи на непросту передвиборчу кампанію, під час якої політичні опоненти застосовували недобросовісні засоби, зокрема, клони в списках, псування білбордів кандидата від БПП Олександра Охріменка, кандидати від «Солідарності» очолили дві з трьох ОТГ: Студениківську і Тетіївську, а також отримали 18 мандатів у радах новостворених ОТГ. Головою Студениківської громади стала кандидат від БПП Марія Лях. Також в радіСтудениківської ОТГ представники«Солідарності» отримали абсолютну більшість з-поміж усіх політичних партій – загалом 7 мандатів.

2

Тетіївську ОТГ також очолив представник «Солідарності» Руслан Майструк. 5 кандидатів від БПП пройшли до ради.

У виборах до Узинської міської ОТГ 6 кандидатів від «БПП «Солідарність» отримали перемогу на виборах 24 грудня.
Марія Лях, голова Студениківської ОТГ, подякувала виборцям за підтримку. «Майже 70% виборців підтримали мою кандидатуру. Це свідчить про те, що люди на місцях чекають змін, вони вірять владі і хочуть, щоб ці зміни обов’язково відбулися. Ми – сільський регіон, у нас об’єдналися 5 сільських рад і 6 сіл. Спочатку люди не знали, що таке ОТГ, тож довелося у передвиборчий період, під час зустрічей з громадянами, чітко роз’яснювати суть реформи децентралізації, аби сільське населення зрозуміло, що дасть створення ОТГ. Це – єдиний шанс покращити своє життя й повірити у владу. І нам вдалося переконати громаду у реальності змін».

Марія Лях підкреслила, що люди хочуть обрати чесну владу на місцях, прозору і відкриту, щоби нова влада прислухалась до потреб і проблем кожного виборця. «Вибори в ОТГ – історичний шанс наших людей взяти безпосередню участь у розбудові своєї громади, не чекаючи, поки за них все вирішить і зробить сільський голова», заявила М.Лях.

4

Руслан Майструк, новообраний голова Тетіївської ОТГ, розповів про непростий шлях створення громади. «2,5 роки ми йшли до своєї мети – до створення Тетіївської міської ОТГ. Це 19 населених пунктів та центр громади – місто Тетіїв. Наша мета – забезпечити рівні можливості та послуги для всіх членів громади. У першу чергу плануємо зробити дуже потужне транспортне сполучення, щоби можна було швидко й безпечно доїхати в будь-яку точку нашої ОТГ. Мова йде про швидке сполучення для МНС, Національної поліції, «швидкої» допомоги. Не забуваємо і про якісну логістику, про зручний транспорт для населення».

За словами Руслана Майструка, планується покращити дорожнє покриття та вуличне освітлення. Також особливу увагу приділять розбудові сіл, аби сільські мешканці не їхали на роботу у місто і могли працювати на землі, отримуючи гідну заробітну плату та нові можливості для розвитку.

«Завдяки реформі децентралізації ми отримали свіжий ковток повітря, втілили багато позитивних змін у Тетіїві. Це і Громадський бюджет, і ряд інших інноваційних програм, дію яких плануємо поширити на всю ОТГ», – підсумував Руслан Майструк.

Наталія Троянська, депутат Тетіївської міської ради зазначила: «На мою думку, в першу чергу потрібно повернути довіру людей до влади. Надзвичайно приємно, що люди довірили нашій команді представляти свої інтереси. Повірили лише тому, що побачили позитивні зміни, практичну роботу, розбудову міста Тетіїв. У місті активно розвивається інфраструктура, будуються дороги, розвивається освітня галузь».