гончаренко

Гончаренко: Першочергове питання – звільнення українських заручників, а вже потім прийняття законопроекту про реінтеграцію Донбасу

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Заступник Голови фракції Олексій Гончаренко заявив в кулуарах ВР, коментуючи прийняття президентського законопроекту про особливості державної політики для забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях № 7163.

«Комітет вніс правки до законопроекту, які мають бути погоджені з Президентом України, який виступив з цією законодавчою ініціативою. Після цього законопроект буде розглянутий в другому читанні. Але зараз ми перебуваємо за крок до повернення українських заручників і не хочеться зайвим рухом це все зруйнувати. Це десятки українських життів, ми маємо зробити все, щоб наші українці повернулись додому», – сказав Гончаренко.

Він також повідомив, що внаслідок процесу звільнення заручників, сьогодні з Одеського СІЗО випускають дві групи людей: «Одні з них планували створити Одеську народну республіку в 2015 році. Ми очікували на вирок суду, але віддаємо їх РФ, також інша група за 2017 рік, ці люди в лютому планували моє викрадення. В той же час, як би я  хотів, щоб вони понесли покарання, вони мусять бути обміняні заради звільнення українських заручників. Крім того, те, що Кремль подає списки цих людей на обмін, означає, що вони визнають де-факто, що це їхні агенти, що ці особи все робили по замовленню Москви».

Депутат також назвав інший фактор щодо прийняття закону про реінтеграцію Донбасу в січні наступного року.
«В п’ятницю ми чекаємо публікацію рішення ЄС про продовження санкцій проти РФ. Це також надзвичайно важливо і не хочемо давати привід, щоб Москва «волала», що Україна виходить з мінського процесу, типу давайте відтермінуємо. Спочатку потрібно продовжити санкції проти РФ, а потім ніхто не заважає прийняти нам закон. Ми його приймемо, але все маємо зробити в правильний час», – підкреслив Гончаренко.