25442743_1803834729658020_4462428110987138173_n

Новий закон про звернення громадян має зробити комунікацію громадянина та держави оперативною і результативною – Ірина Суслова

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», член  Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова зазначила  на сторінці у Facebook де підвела підсумки засідання робочої групи, яка покликана розробити новий закон про звернення громадян.

“Нагадаю, що діюче законодавство є ровесником Конституції, воно ухвалене того самого 1996 року. Але в цьому випадку сталість не є ознакою якості. Значна частина норм, що регламентує практичну реалізацію права на звернення, застаріла й потребує змін», – зауважила політик.

«Застосування закону на практиці виявило низку його слабких сторін. Перший недолік – закон не врегульовує порядок звернення юридичних осіб та громадських організацій. Вичерпності й визначеності потребують також адресати звернення. Другий недолік – слабка інтеграція новітніх технологій в систему звернень громадян. Це електронні петиції, електронні звернення та безпаперові відповіді на них. Третій недолік – розпливчастість строків розгляду звернень. Вони мають бути максимально визначені, з метою уникнення різночитань і спекуляцій», – наголосила народний депутат.

«Також вважаю недоліком цього документу і те, що  закон застосовують до різних за своєю суттю документів. Як державні органи, так і громадяни часто помилково застосовують норми Закону до заяв, скарг, запитів тощо, розгляд яких урегульований іншими законодавчими актами. Тому має бути уточнено і зміст питань, які можуть бути порушені в площині Закону України «Про звернення громадян»», – вважає Ірина Суслова.

Парламентар висловила впененість  що ця зустріч та дискусія допоможуть максимально швидко та ефективно усунути ці недоліки.

«Маю надаю, що на виході ми отримаємо закон, який зробить комунікацію громадянина та держави оперативною і результативною. Найголовніше, людина буде отримувати від держустанови відповідь по суті питання, а не чергову відписку. Таким чином, ми зможемо знизити рівень соціальної напруги в суспільстві й дати українцям надію на досягнення справедливості», – підсумувала народний депутат.