Konstitutsionnyiy-sud-otlozhil-vopros-o-snyatii-moratoriya-na-prodazhu-zemli

ВР продовжила мораторій на продаж сільськогосподарської землі

За відповідний проект закону «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель», реєстр. № 7350, проголосувало 236 депутатів.

Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Бакуменко, виступаючи з парламентської трибуни, розповів, що документом передбачається внести зміни до пунктів 14 та 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України і продовжити дію мораторію на купівлю-продаж та іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення ще на один рік, до 1 січня 2019 року.

«Під час обговорення законопроектів народні депутати України – члени Комітету зазначили, що перед запровадженням в Україні продажу земель сільськогосподарського призначення спершу необхідно напрацювати та прийняти законодавчу базу щодо формування розвинутої мережі фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації. Продаж земель сільськогосподарського призначення не може бути самоціллю, а має сприяти залученню в аграрний сектор України інвестицій, унеможлививши одночасно при цьому обезземелення українських громадян», – сказав Бакуменко.

Він також зазначив, що Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому законопроект № 7350, а інші, альтернативні законопроекти № 7350-1, № 7350-2, № 7350-3, № 7350-4 – відхилити.