Яворів Самбірщина ОТГ

Орест Гнип: Об’єднані територіальні громади – запорука розвитку на місцях

Обмінятися досвідом і подивитися, як господарюють у Чукв’янській та Новокалинівській громаді, що на Самбірщині, їздили партійці Яворівської районної у Львівській області територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Разом із головою Яворівської районної організації БПП Орестом Гнипом, Самбірщину відвідали представники органів місцевого самоврядування Яворівського району.

У Чукв’янській громаді відвідали навчально-виховний комплекс, підприємство з виробництва котлів, яке два роки тому створив місцевий мешканець. Гостей приємно вразили відремонтовані дороги, адміністративні будівлі, реконструкція будинків культури, освітлення вулиць тощо.

«Висновок один: потрібно об’єднувати територіальні громади. На місцях акумулюються значні кошти у вигляді державних субвенцій, збільшуються податкові надходження. У такій сільській раді, як Чукв’янська, знайшли можливість провести капітальні ремонти дахів шкіл та садочків, також здійснено капітальний ремонт дороги та адмінбудівлі, що раніше було неможливим.

soc_sharing-737x492

Новокалинівська громада значно заможніша за  Чукв’янську, тут є військова частина, відповідно значна частина податків з доходів фізичних осіб йде в місцевий бюджет. За рахунок цього відбувається будівництво дошкільного закладу, реконструкція вуличного освітлення, капітальний ремонт доріг, соціальних об’єктів. У 2018 році планується забезпечити всіх дошкільнят освітою, це досить серйозний показник. Проводиться ремонт доріг, народних домів, фельдшерсько-акушерських пунктів. Новокалинівська громада планує в подальшому приєднати й сусідні населені пункти, оскільки є позитивний досвід. ОТГ – запорука розвитку на місцях, це мотивує людей долучатися до громади і господарювати на своїй землі. Очікуємо, що тепер у Яворівській ОТГ активізується процес об’єднання і утворення громад», – розповів Орест Гнип.