2017-11-15-AE__6350-resized

Відставка Голови Комітету по боротьбі з корупцією дозволить усунути прогалини в антикорупційному законодавстві – народні депутати БПП

Сьогодні на вечірньому засіданні Верховна Рада ухвалила рішення про відставку Голови парламентського Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгора Соболєва. Проект Постанови «Про відкликання Соболєва Є.В. з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції» (реєстраційний номер 7368) підтримало 256 народних депутатів.

Представник Комітету з питань запобігання і протидії корупції, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Іван Мельничук заявив з трибуни парламенту, що причиною відставки Голови комітету є неналежне виконання ним своїх службових обов’язків.

«6 грудня Комітет з питань запобігання і протидії корупції ухвалив рішення про висловлення недовіри Голові комітету Єгору Соболеву. Так відбулось тому, що комітет перестав бути тим комітетом, який реально займається боротьбою з корупцією. За керівництва Єгора Вікторовича Соболева комітет огульно навішував ярлики, головуючий на засіданнях дозволяв виступати тільки тим депутатам, які були зручні Голові комітету. Не ставилися в порядок денний питання народних депутатів, не розглядалися актуальні законопроекти…», – заявив Іван Мельничук.

Голова фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов з трибуни парламенту заявив про блокування Головою Комітету з питань запобігання і протидії корупції питання доопрацювання закону про Національне антикорупційне бюро України.

«Відомо, що в законі про НАБУ відсутнє положення про можливість залучення нештатних співробітників. Ми давно готові заповнити цю прогалину. Виникає дуже просте питання: чому дуже коротке доповнення до закону за півтора року не запропонував профільний антикорупційний комітет. Такі ж запитання можна поставити і по іншим фактам бездіяльності. Тому, прошу підтримати постанову про відкликання Соболєва Є.В. з посади Голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції», – заявив Артур Герасимов.