геращенко

Ірина Геращенко: Бойовики понад два роки блокують відкриття КПВВ «Золоте»

Про це член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі, Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко заявила під час брифінгу у ВР.

Вона розповіла, що на останній зустрічі в Мінську сторони домовились про поточний ремонт  мосту в Станиці Луганській.

«Користуючись нагодою, що українські канали дивляться в Донецькій і Луганській областях, хочу повідомити, що на останній зустрічі в Мінську сторони домовились про поточний ремонт  мосту Станиці Луганська,  який знаходиться в жахливому стані. В Луганській області – це пішохідний КПВВ. Він не буде працювати протягом 9-10 грудня через поточний ремонт. Ми також просимо, що було відкрито КВПП «Золоте», відкриття якого бойовики блокують майже 2 роки», – сказала Геращенко.

Вона також нагадала, що рішення відкрити КПВВ «Золоте» було прийняте на зустрічі «нормандської четвірки» ще восени 2015 року, але й досі питання заблоковане через деструктивну позицію ОРЛО.

Щодо питання заручників, Геращенко зауважила, що за дорученням Президента, як  представник України у гуманітарній підгрупі, має щоденні, дуже важливі координаційні зустрічі з представниками СБУ та іншими силовими структурами, які задіяні у звільненні заручників.

«Там дуже багато є технічних нюансів, які маємо пройти, ніхто не може зайти в тюрму і вивести людину за руку. Ми маємо пройти всю юридичну процедуру, щоб передати іншій стороні 306 осіб, які здійснили злочини проти держави Україна, задля звільнення 74 українців, які знаходяться в заручниках. Паралельно ведемо переговори в рамках Мінської групи щодо другого етапу звільнення заручників. 74 людини – це не всі! Сподіваюсь, що Нового року в нас будуть чудові новини для родин заручників», – відзначила Геращенко.