прокуратура

Сергій Алєксєєв: Прокуратура має сама корегувати кількість прокурорів залежно від навантаження

Механічне зменшення кількості прокурорів в Україні може негативно позначитись на якості слідчих дій. Про це виступаючи з трибуни парламенту сказав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя, народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка””  Сергій Алєксєєв, доповідаючи ухвалений у  першому читанні законопроект №7160 щодо внесення змін до Закону України “Про прокуратуру” (щодо оптимізації чисельності працівників органів прокуратури). За його словами,  законопроект передбачає виключити із частини першої статті 14 Закону України «Про прокуратуру» положення, де йдеться про зменшення кількості прокурорів з 1 січня 2018 року до 10 тис осіб.

«При цьому зберігається існуюча чисельність працівників прокуратури на рівні 15 тис осіб. Це  дозволить у межах законодавчо затвердженої загальної чисельності працівників коригувати необхідну кількість прокурорів, слідчих, державних службовців та інших працівників органів прокуратури в залежності від обсягу навантаження за напрямами діяльності», – пояснив він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що в Україні щороку реєструється близько 1 млн. кримінальних проваджень, а за законодавством  за кожним з них має бути призначений процесуальний керівник.

2017-12-07-AE__4724-resized

«Тому зменшення кількості прокурорів до 10 тис осіб неминуче призведе до невиправданого збільшення навантаження на них. Наразі, виходячи з кількості зареєстрованих проваджень, навантаження на одного прокурора сягає 600 проваджень на рік», – сказав він.

Сергій Алєксєєв зазначив,  коли встановлювали обмеження кількості прокурорів у 2015 році до 10 тис осіб, важко було спрогнозувати, що 2017 року коло органів досудового розслідування розшириться. Крім того, за його словами, при встановленні такої кількості до уваги бралася виключно середні показники співвідношення кількості прокурорів до населення в європейських країнах без урахування реального стану злочинності, економічної  ситуації та інші процесів що відбуваються в Україні.

«Не можна механічно скорочувати кількість прокурорів в Україні базуючись лише на такому порівнянні. В Україні у рази більше повноважень та обов’язків у кримінальному судочинстві та поза його межами, аніж прокурор за кордоном. В Україні наявна функція “процесуального керівництва”, яка не притаманна для прокуратур більшості зарубіжних країн, повноваження яких зводяться лише до підтримання державного обвинувачення у суді», – зазначив він.