ecd29ab4b257fd5c9425d28806b230d2

Луценко: Закон “Про дипломатичну службу” запроваджує перехід від пострадянської дипслужби до дипслужби європейського зразка

Про це, під час обговорення законопроекту  7322  “Про дипломатичну службу” у сесійній залі Верховної Ради, наголосила  представник Президента у ВР, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко. Цей документ прийнято за основу, за це рішення проголосувало 230 народних депутатів 

Парламентар закликала ВР підтримати президентську ініціативу: “Наразі українські дипломати – це потужний фронт захисту України на міжнародній арені, адже саме від їхньої роботи залежить і міжнародна підтримка цілісності України, і міжнародні санкції проти агресора, і інтеграція України у демократичний розвинутий простір. Закон запроваджує перехід від пострадянської системи дипломатичної служби до дипслужби європейського зразка, на основі досвіду США та країн ЄС”,- зауважила політик. 

“Зокрема, в документі визначається правовий статус дипломатів, особливості діяльності органів дипломатичних служб, порядок вступу на службу і проходження, унормовує умови оплати праці та соціальні гарантії співробітників. Закон забезпечить єдність підходів у правовому регулюванні особливостей дипслужби як складової частини державної служби.

Варто наголосити, що закон стане чудовим подарунком для вітчизняних дипломатів до сторіччя дипломатичної служби України”,- резюмувала політик.