артюшенко

Артюшенко: Сьогодні парламент має розглянути постанову про відсторонення з посади Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Про це в коментарі журналістам заявив народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, член Комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Артюшенко.

“Вчора на засіданні Комітету з питань запобігання і протидії корупції було прийнято рішення про висловлення недовіри Голові комітету Єгору Соболєву і визнання його роботи незадовільною», – повідомив парламентар.

За словами  Артюшенка, робота комітету фактично заблокована через бездіяльність Голови Комітету Єгора Соболєва.

«За останній період, особливо з початку цієї сесії, протягом останніх трьох місяців не було проведено жодної антикорупційної експертизи, а це прямий обов’язок Комітету та його членів. Тобто, комітет не виконує головних своїх обов’язків: - не аналізує законопроекти, які потрапляють в ВР, на наявність чи відсутність корупційної складової. Разом з тим, Єгор Соболєв звертає увагу лише на ті подання і законопроекти, які влаштовують виключно його особисто або містять політичну складову. Так, наприклад, мої пропозиції не ставляться на голосування комітету вже протягом тривало часу”, – зауважив політик.

Ігор Артюшенко також наголосив, що саме через бездіяльність Голови Комітету не було обрано аудитора НАБУ, а також не було вирішено не менш важливих, термінових питань, по яких Комітет по боротьбі  з корупцією зобов’язаний приймати рішення. “Як наслідок, по багатьох важливих питаннях Комітет не може прийняти рішення”, – додав він.

“На моє переконання, комітет за останній час перетворився на піар-майданчик окремої політичної сили і особисто Соболєва, і далекий від  органу, який має боротися з корупцією. Наразі бачимо лише піар. Варто згадати ситуацію, яка пов’язана з голодуючими Кривого Рогу, прорив державного кордону, де Голова комітету брав активну участь,  і останній обурливий  факт – коли замість того, аби як добропорядний громадянин,  після звинувачень на адресу Саакашвілі, звернутися до правоохоронних органів задля проведення швидкого і об’єктивного розслідування,  Соболєв покриває і виправдовую цю людину», – підкреслив парламентар.

На переконання Ігора Артюшенка, Голова антикорупційного Комітету мав би першим сприяти  і допомогати слідству у справі М.Саакашвілі.

«Ми ж бачимо повністю протилежні дії – використання своєї посади для виправдання Саакашвілі і подальше  пропагування насильства, ескалації заколоту для насильницької зміни влади», – наголосив Ігор Артюшенко.

Саме тому, за словами народного депутата, Комітет з питань запобігання  і протидії корупції прийняв рішення про відсторонення Єгора Соболєва з посади Голови Комітету.

“Сьогодні у Верховній Раді вже  зареєстрована відповідна Постанова (про відсторонення Єгора Соболєва з посади Голови Комітету з питань запобігання  іпротидії корупції) і більшість членів комітету, я особисто будемо вимагати поставити її на голосування  і сподіваюсь парламент її підтримає”, – підсумував народний депутат.