f00462ee08c9014487d65d7ddfbf7b54_XL

Ігор Вдовенко: Інвестиції є вагомою складовою успішності та спроможності громад

У Чернігові відбувся регіональний форум «Інвестиції & Децентралізація». У культурно-діловому центрі «Світогляд» зібрались голови ОТГ, очільники районних рад та райдержадміністрацій Придесення, експерти з питань реформи місцевого самоврядування, представники Мінрегіону та Міжнародного трейд-клубу. Учасники заходу визначили основні здобутки децентралізації, обмінялися досвідом та вкотре наголосили на важливості залучення інвестицій із різних джерел для реалізації проектів розвитку громад.

В урочистому відкритті форуму взяли участь голова територіальної організації партії «БПП “Солідарність”, голова обласної ради Ігор Вдовенко, голова облдержадміністрації Валерій Куліч, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, радник посла Словацької Республіки в Україні з економічних питань Роман Жатко та директор Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ірина Кудрик.

Ігор Вдовенко привітав учасників заходу, які сприяють формуванню позитивного іміджу й інвестиційної привабливості як нашої Чернігівщини, так і України загалом.

23755292_10215803148015990_5626459247017162548_n

За його словами, в умовах децентралізації інвестиції є вагомою складовою успішності та спроможності об’єднаних територіальних громад. «Сьогодні в громадах з’явилися справжні лідери змін, які взяли на себе відповідальність за розбудову ОТГ і найголовніше — вони мають ресурс для втілення інфраструктурних проектів, впровадження ідей, які змінюють якість життя людей». Фінансовий ресурс громад збільшується за рахунок обліку власних земельних ресурсів, акцизного податку, підприємництва, а також завдяки підтримці Державного фонду регіонального розвитку.

Якщо говорити про Чернігівщину, то у поточному році в області затверджено 42 проекти на загальну суму 112,5 млн грн. На 2018 рік, відповідно до узагальнених даних на платформі Мінрегіону, по Чернігівській області зареєстровано 422 інвестиційні програми та проекти на загальну заявлену суму близько 1,1 млрд грн.

Як зазначив Ігор Вдовенко, сьогодні важливо, щоби представники влади всіх рівнів і громади об’єднали зусилля та максимально сприяли розвитку малого і середнього бізнесу, створювали комфортні умови для ефективної роботи бізнесу та інвесторів, які прагнуть вкладати кошти у виробництво на Чернігівщині.

«Я переконаний, що сьогоднішній захід покращить інвестиційний клімат і сприятиме подальшому розвитку співпраці Чернігівської області з закордонними партнерами і переросте в реалізацію низки взаємовигідних інвестиційних проектів у найближчому майбутньому», – зауважив голова обласної ради.