23167628_2023766940983149_5356361403075810080_n

Ірина Фріз: Гарантією миру та безпеки на європейському континенті є Північноатлантичний альянс

24 листопада у Харкові в рамках проекту Партії «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» «Україна-Солідарність-НАТО» відбувся інформаційно-просвітницький регіональний cемінар «Україна-НАТО: формула безпеки».

В роботі Семінару взяли участь Голова постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Ірина Фріз, Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, Представник Президента України у Верховній Раді України Ірина Луценко, викладачі та студенти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харкiвського регiонального iнституту державного управлiння Нацiональної академiї державного управлiння при Президентовi України, Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, Національної академії Національної гвардії України, Харківського національного університету внутрішніх справ, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого,експерти, аналітики, представники громадськості.

Перед початком дискусії учасники семінару вшанували пам’ять захисників України, які загинули під час боїв у зоні АТО в ніч на 24 листопада, та ветерана кримськотатарського руху 83-річної Веджіє Кашки, яка 23 листопада загинула в Криму від рук окупантів.

Ці втрати стосуються кожного українця, наголосила голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО.

«Тому ми маємо зробити все, щоб захистити нашу державу, наше сьогодення та майбутнє від агресора, який увірвався на нашу землю та нав’язав нам гібридну війну у всіх її формах. Зараз, спираючись на наш досвід, вже країни НАТО мають можливість вивчати механізми, які використовує РФ для досягнення своїх імперських амбіцій в демократичних країнах», – сказала Ірина Фріз.

У своєму виступі голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Ірина Фріз зазначила наступне:

«Питання безпеки та миру сьогодні є найголовнішими для України. Протистояти викликам гібридної війни, яку нав’язали нам та демократичному світу Росія, можна лише спільними зусиллями.

Переконана, що гарантією миру та безпеки на європейському континенті є Північноатлантичний альянс. І, з огляду на позитивну динаміку зростання прихильників євроатлантичної інтеграції в Україні, цю тезу сьогодні підтримує вже більшість громадян нашої держави. Саме тому, ухвалення парламентом закону, яким визначено, що зовнішнім приоритетом для нас є євроатлантична інтеграція, стало фундаментом для здійснення реформ у відповідності зі стандартами та критеріями НАТО.

Україна – європейська демократична держава. НАТО – це гарантія існування демократичних цінностей, прав та свобод. Членство в НАТО для України – це гарантія миру та безпеки.

Напевно у Харкові, який зараз знаходиться на своєрідній смисловій межі незалежності України, як ніде розуміють актуальність нашої теми. Сьогодні, нам потрібно оцінити не лише те, які виклики стоять перед Україною, але й те, яким шляхом ми маємо провадити реформи, щоб якнайшвидше досягнути критеріїв набуття членства у НАТО».

Звертаючись до учасників заходу, Голова ХОДА Юлія Світлична  підкреслила, що тема безпеки є особливо важливою та актуальною для нашого регіону, який має 300 км кордону з Російською Федерацією, а від центральної площі Харкова до країни-агресора – лише 48 км.

«Ми знаємо, як жити між миром й війною. Харківщина обрала мир і ми щодня робимо все, щоб гарантувати безпеку в регіоні і рухатися вперед, – сказала керівник області. – Сьогодні наша країна обирає шлях євроінтеграції. І у питаннях безпеки ми маємо користуватися всіма можливостями, щоб бути сильнішими».

Голова ХОДА наголосила: сьогодні важливо донести до громадян України правдиву інформацію про НАТО, розвінчати міфи, створені Радянським Союзом та підтримувані Росією.

У своєму виступі Представник Президента у ВРУ Ірина Луценко підкреслила, що НАТО – це не агресивний, а оборонний союз, завдання якого – захищати, а не нападати.

«На жаль, у сьогоднішньому світі існує багато загроз. Ми бачимо це в Сирії, Північній Кореї. Україна також зіткнулася з військовою агресією. Ми шукаємо союз, який убезпечить нас. Це – НАТО. Наша мета – захистити своє бажання жити краще, – сказала Ірина Луценко. – Сьогодні ми реформуємо армію згідно зі стандартами НАТО».

Ірина Луценко також зауважила, що для членства у військовому союзі України необхідно підняти на високий рівень економіку в цілому. Для цього в країні впроваджуються системні реформи – децентралізації, медичної, судової тощо.

У своєму виступі завідувач відділом системного аналізу проблем воєнної безпеки Регіонального філіалу НІСД в м. Дніпро Тетяна Брежнєва зазначила: «Сьогодні НАТО піддається впливу найшвидших негативних змін в середовищі безпеки. Діє в умовах виклику фундаментальним принципам трансатлантичного співтовариства, коли європейська безпека й стабільність знаходиться на найнижчому рівні з кінця холодної війни. Безпекова ситуація, що є нестабільною, небезпечною, важко передбачуваною та глобальною, змушує Альянс до наступної більш жорсткої трансформації, що має уможливити спроможність НАТО одночасно виконувати свої фундаментальні завдання й переглянути актуальність власної стратегії. Нове середовище безпеки, що виникло й формується, не дозволяє зосередитись на пріоритетності одного з основних завдань (колективна оборона, кризовий менеджмент та кооперативна безпека) й виконувати інші, усвідомлюючи їх взаємозалежність. Спроможність одночасно підсилювати здатність до колективної оборони, впроваджуючи активні заходи захисту й проводити операції з кризового менеджменту складне як ніколи завдання, вкрай обтяжливе для оборонних бюджетів, генерування сил та вдосконалення потенціалів. Ще складніше зберігати при цьому бажаний рівень партнерства, коли певні партнери становлять загрозу, інші зазнали кризи чи втягнуті в конфлікт. Більше того, жорстка трансформація має забезпечувати інтеграцію основних завдань в довгострокову стратегію, що відбиватиме реальність мінливих проблем сьогодення»

У ході дискусії учасники заходу мали змогу отримати відповіді на питання: чи існують війська та бази НАТО, які юридичні підстави для введення військового контингенту НАТО, що таке стандарти НАТО та чи впливає членство в альянсі на економічний розвиток країн.

Учасникам семінару було представлено документальний фільм «АЛЬЯНС СВОБОДИ» про політику та основні принципи діяльності НАТО.