23754939_1539425662811908_4285825512153408436_n

Ірина Геращенко: До тимчасово окупованих територій потрібно реалізовувати політику залучення, а не ізоляції і відторгнення

Про це Уповноважений Президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook, де розповіла про зустріч  з Кетеван Ціхелашвілі, Державним міністром Грузії з питань примирення та громадянської рівності.

“Україна і Грузія борються за відновлення територіальної цілісності , РФ відпрацьовує схожі сценарії захоплення чужих територій, окупації, повзучої анексії, нових заморожених конфліктів. Тому так важливий досвід, як протистояти. Погоджуюся з Кетеван , що новий заморожений конфлікт на українській території – це найбільш небезпечний сценарій Кремля, якому потрібно протистояти”, – зауважила парламентар.

За словами політика,  до тимчасово окупованих територій потрібно реалізовувати політику залучення, а не ізоляції і відторгнення.

“Москва прагне створити повністю закриті окуповані регіони, обрізати будь – які людські контакти між українцями, бо це сприятиме її планам відрізання частини України. Тому важливо мати гуманітарні , освітні проекти для молоді з окупованих територій, боротися за людей там, вони – українці в окупації”, – підкреслила Уповноважена.

Також під час зустрічі піднімалася тема  реінтеграції, розповіла Геращенко, де знайшлося багато спільних думок та позицій.

“… моя колежанка так само є учасником важких мирних переговорів з РФ , де росіяни роблять вигляд, що Осетія і Абхазія – це внутрішні грузинські конфлікти…. Як багато схожого , які одні кремлівські лекала. Але ми будемо боротися за відновлення територіальної цілісності наших країн – і тут в нас з Грузією багато спільного, – резюмувала Ірина Геращенко.