IMG-6061

Ірина Фріз: Рада зможе розглянути законопроект № 7163 щодо реінтеграції Донбасу після розгляду Комітетом усіх поправок

Про це Голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Фріз заявила в коментарі «5 каналу».

Вона зазначила, що сьогодні на засіданні  профільного Комітету, яке розпочнеться о 15:00 год, буде продовжуватися розгляд поправок до законопроекту про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№ 7163)

«За регламентом мають бути розглянуті ще 653 поправки, які надійшли від суб’єктів законодавчої ініціативи. В мене є великий сумнів, що на цьому тижні ми зможемо розглянути закон в другому читанні в сесійні залі, це буде не раніше наступного сесійного тижня ( 5 грудень – ред.)», – відзначила Фріз.

IMG-6065

Вона повідомила, що над законопроектом про реінтеграцію Донбасу працювала робоча група і депутати розподілили поправки за напрямками роботи, щоб пришвидшити їх розгляд  в Комітеті.

«Ми прийшли до висновку, що маємо дотримуватись регламенту і розглядати кожну поправку. Найбільше поправок надійшло від фракції «Самопоміч». Більше 50 правок надішли щодо Криму, які будуть уніфіковані в загальному вигляді», – повідомила Фріз.

На запитання журналіста, чи буде Комітетом врахована поправка щодо розриву дипломатичних відносин з Російською Федерацією, депутат зауважила: «Це питання  не стосується  даного закону. За основу був ухвалений текст документу, відповідно до нього можуть вноситись правки. Питання розриву дипломатичних відносин не стосується тіла цього законопроекту і відповідно не може бути внесено до нього».

Фріз також зазначила,  якщо поправки будуть враховані без додаткових обговорень в залі, які затягують час, то законопроект буде спокійно ухвалено в другому читанні.

«Якщо цього тижня ми завершимо розгляд правок в Комітеті, то на наступному сесійному тижні, після відповідного висновку, законопроект буде винесений до сесійної зали», – додала Ірина Фріз.