DOmxgsoXUAA84H9

ВР зробила перший крок до прийняття Бюджету на 2018 рік

Верховна Рада підтримала  проект Постанови про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік (№7000-П) – в цілому.  За дане рішення проголосувало 260 народних депутатів. 

Під час обговорення проекту Бюджету 2018 заступник Голови бюджетного комітету, народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Сергій Мельник підкреслив, що комітетом і народними депутатами була проведена ретельна і кропітка   робота  над проектом закону  Державного бюджету на 2018 рік і  закликав підтримати його у першому читанні. 

Сергій Мельник  під час коментарів в кулуарах, наголосив  на необхідності  збереження дорожнього експерименту, започаткованого Президентом ще у 2015 році.

“В Україні понад 165 тисяч кілометрів доріг із твердим покриттям. Більшість з них перебували у жахливому стані, призводячи до економічних втрат населення та аварійної небезпеки. Завдяки запровадженому експерименту, відбувається безпрецедентний за обсягом ремонт доріг: тільки за перше півріччя поточного року було виділено понад 12,5 млрд гривень, заплановано ремонт понад 2000 км доріг – що вдвічі більше, ніж минулого року. Зважаючи на вигідне географічне положення, автомобільні шляхи мають для нашої держави стратегічне значення. Тому не можна позбавляти українських громадян шансу отримати якісне дорожнє покриття та інфраструктуру у всіх регіонах України”, – зазначив парламентар. 

Також Сергій Мельник наголосив на необхідності виділення коштів для фінансування навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації, підкреслив, що мова йде про технікуми, профтех училища та коледжі, де діти освоюють технічні спеціальності. Завдяки цьому фінансуванню, Україна зможе уникнути кадрової кризи, а сотні тисяч випускників шкіл отримають шанс на здобуття професії.

Голова комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю Олександр Третьяков при обговоренні бюджету на наступник рік зазначив, що наразі наші захисники  - учасники АТО, з числа внутрішньо переміщених осіб, з об’єктивних причин не можуть повернутися додому на окуповану територію.

“Разом з тим, держава не врегулювала питання забезпечення їх житлом. Не реалізується також норма закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо позачергового забезпечення житлом інвалідів війни та воїнів -інтернаціоналістів. Зазначені особи мають забезпечуватись житловою площею протягом 1-2 років з дня взяття на квартирний облік. Проте, з 2014 року бюджетні програми по забезпеченню житлом зазначених категорій громадян не фінансуються”,- наголосив під час свого виступу Олександр Третьяков. 

“Тому наш комітет пропонує пункт 1 бюджетних висновків ВР доповнити двома пунктами, згідно з якими, при підготовці проекту  закону про Державний бюджет на 2018 рік, передбачити збільшення на 25 млн. грн. видатки за бюджетної програмою 2511120 для забезпечення житлом також внутрішньо переміщених осіб, які брали безпосередньо участь в АТО та яким надано статус інвалідів війни або учасників бойових дій. А також передбачити для Мінсоцполітики бюджетну програму у сумі 200 млн. грн. для забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів -інтернаціоналістів, інвалідів по зору та слуху”, – зазначив народний депутат.