23622523_1530864903667984_4228876842301741085_n

Ірина Геращенко: Сподіваємося на підтримку наших партнерів-членів ООН і РЄ в питанні присутності миротворців окупованих територіях

Про це Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко написала на сторінці у Facebook, де повідомила про результати зустрічі української парламентської делегації в ПАРЄ з послами країн-членів РЄ.

“Сьогодні з колегами- депутатами усіх фракцій мали важливу розмову з дипломатичним корпусом, особливо актуальну напередодні січневої сесії, яка обіцяє бути важкою – росіяни планують тушкою чи чучелом повертатися в ПАРЄ, при чому без виконання будь-яких передумов”, – зазначила політик. 

“Я подякувала всім країнам – членам РЄ за конструктивні діалог і  співпрацю, виступила за синхронізацію наших зусиль по збереженню і захисту фундаментальних принципів РЄ. Ми виступаємо за те, аби РФ повернулася  у міжнародне правове поле та почала, нарешті,  виконувати свої зобов’язання. Наслідком  російської збройної агресії є понад 10 тисяч загиблих українців, більше 20 тисяч поранених. Зростає кількість заручників – насьогодні  157 українців незаконно утримуваних у місцях неволі та в ОРДЛО, десятки в РФ . Протягом  14 місяців немає жодного прогресу у питанні звільнення бранців. 

Закликала  міжнародних партнерів використати всі посередницькі зусилля задля звільнення, як Туреччина, яка сприяла звільненню кримських татар Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза”,- зазначила Перший заступник Голови ВР. 

“Говорили і  про миротворців на Донбасі. Гібридні пропозиції РФ про ” місію по охороні місії на лінії зіткнення”  є абсолютно неприйнятною.  Миротворці  мають бути присутніми на всій тимчасово окупованій  території, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону. Ми очікуємо в цьому питанні підтримки наших партнерів-членів ООН і РЄ. Закликала   приділяти особливу увагу проблемі порушення фундаментальних  прав людини в окупованому Криму та Донбасі”,- резюмувала Ірина Геращенко.