фріз

Ірина Фріз: Заява Президента Молдови по Придністров’ю – це сигнал з боку Кремля по обміну ПМР на Крим

Україна ніколи не зазіхала на територію ПМР та вважає її невід’ємною частиною Республіки Молдова. Про це написала у себе на сторінці у Facebook народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”  Ірина Фріз, коментуючи заяву президента Молдови щодо майбутнього Придністров’я.

“Відверто здивована заявою президента Республіки Молдова Ігоря Додона щодо майбутнього Придністров’я та необхідністю визначення Тирасполем свого місця – у складі Молдови чи України», – написала Ірина Фріз та зазначила, що подібні заяви можуть робитись на замовлення Кремля.

«Можу лише припустити, що заява Ігоря Додона є певним сигналом з боку Кремля щодо обміну ПМР на Крим, оскільки не хочу припускати, що Президент Молдови не хоче єдності своєї держави. Україна не торгує своїми територіями та поважає територіальну цілісність інших держав», – наголосила парламентар.

«Викликає занепокоєння теза Додона щодо права самовизначення Тирасполя у випадку втрати Молдовою державності, особливо в контексті заяви Додона про відмову від Збройних Сил», – написала народний депутат.

«Хочеться порадити пану Додону більш активно захищати державну цілісність РМ та не використовувати посаду президента для оголошення сумнівних пропозицій Кремлю», – підкреслила Ірина Фріз.

Нагадаємо, що сьогодні Президент Молдови Ігор Додон в інтерв’ю російській “Независимой газете” сказав, що  у Тирасполя є два сценарії – або стати частиною України, або Молдови. Також він заявиви, що Молдова – нейтральна країна, а тому повинна відмовитися від своїх Збройних сил.