12495247_1071711066184781_1454431979595057829_n

Горват: Зниження акцизного податку на «вживані» легкові автомобілі суттєво активізувало ринок, що збільшило надходження до Державного бюджету

Про  це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Роберт Горват написав на своїй сторінці у Facebook, де прокоментував останні дані Державної фіскальної служби України щодо надходжень від митного оформлення імпорту вживаних авто.

“4,3 мільярди гривень – саме стільки коштів від початку 2017 року надійшло до Державного бюджету завдяки імпорту вживаних авто. Досягнути такого показника вдалося завдяки змінам Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів. Нагадаю, минулого року ми з колегами змогли на законодавчому рівні закріпити зниження акцизного податку на «вживані» легкові автомобілі у 10-20 разів», – повідомив парламентар.

За словами Роберта Горвата, зниження податкового тиску (із колись майже 90% вартості автомобіля до нинішніх 35-40%) суттєво активізувало ринок, що збільшило надходження до Державного бюджету.

«Наразі ми вже говоримо про стабільні 6 тисяч авто щомісяця. Загалом же, від початку цього року, обсяги митного оформлення імпорту вживаних авто зросли у 6 разів. Це суттєвий показник того, що законопроект 3251(Проект Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів -ред) не просто працює, а приносить конкретну користь”, – підкреслив співавтор законопроекту.

“Вкотре наголошую, що проблема «автомобілів на іноземній реєстрації» остаточно зникне тільки тоді, коли пересічний українець зможе придбати потрібне йому авто за ціною не вище середньої в Європі, а для цього повинен бути створений цивілізований ринок вживаних авто в Україні”, – резюмував Роберт Горват.