луценко

Ірина Луценко: Законопроект №7163 затвердить мирний план врегулювання ситуації на Донбасі

Про це Представник Президента у ВР, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко заявила під час прямого ефіру на телеканалі «Рада».

Вона наголосила на тому,  що законопроект про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№ 7163) – є стратегією Президента по поверненню тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

«Цей закон дозволить запровадити миротворчу місію, створити координаційний штаб,  де всі служби мають працювати злагоджено. Це визнання РФ агресором, визнання законності і легітимності знаходження наших Збройних сил України на Донбасі. Ці всі позиції дадуть можливість Президенту  на законодавчому рівні вимагати в закордонних партнерів, які підтримують санкції проти РФ,  надати нам летальну зброю, а також  ввести миротворчу місію», – сказала Луценко.

Вона також зауважила, що РФ виступає  проти миротворців на Донбасі: «РФ стягує свої сили під кордони України і перефарбовує їх в блакитний колір. Це означає, що питання миротворчої місії буде вирішено! США будуть переконувати, щоб ця миротворча місія працювала по всій окупованій території і контролювала кордон».

Луценко також додала, що цей закон необхідний для того, щоб допомогти Президенту і світовій спільноті затвердити мирний план по виходу з ситуації на Донбасі, через миротворчі війська.

«До законопроекту додано більше 2000 поправок, але є поправки щодо розриву дипломатичних відносин, які не можуть розглядатися однією стрічкою в одному законі, який говорить про повернення територій. Хай депутати внесуть свою стратегію по розриву дипломатичних відносин, пропишуть, як буде це відбуватися та кошти, які потрібно залучити на цей розрив», – сказала Луценко.