форум-4

Форум представників місцевих громад: об’єднані громади мають забезпечити високі соціальні стандарти на селі

Частка бюджетних коштів, які мають залишатися у бюджетах громад, має сягати 50 відсотків – про це заявив Президент України Петро Порошенко під час Форуму представників місцевих громад, організованого партією «БПП «Солідарність». «Коли я був обраний, 70 відсотків грошей залишались у центральному бюджеті, і лише 30 передавались на місця. Поступово, крок за кроком 40% у 2015 році. 2016 рік – 45%. А зараз я поставив завдання довести частку місцевих бюджетів до 50 відсотків. 50 відсотків грошей у країні має бути у громадах, для того, щоб громади мали можливість самі планувати, як далі жити», – зазначив Президент України.

форум 9

«Лідери громад, які взяли на себе відповідальність, маючи повноваження, маючи ресурси, повинні в першу чергу розуміти – чого чекають від вас громадяни. В Україні понад 35 відсотків населення живе у сільській місцевості. Ми повинні забезпечити сільському населенню якість соціального сервісу, » – заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Протягом останнього року відбулися 4 виборчих кампанії. За результатами цих кампаній 261 голова новостворених ОТГ із 427 – це представники партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Це – понад 60 відсотків. Такий результат означає тільки одне: люди довірили нам долю цієї реформи. Люди довірили нам майбутнє своїх громад», – зазначив народний депутат України Сергій Березенко.

форум-1

Керівник Секретаріату партії «БПП «Солідарність», народний депутат України Максим Саврасов оголосив про старт партійного проекту, спрямованого на взаємодію та підтримку новобраних голів і депутатів ОТГ. «Відкритий університет громад» – це наш новий проект, який ми розпочинаємо на базі Відкритого партійного офісу. Ми будемо проводити зустрічі народних депутатів від БПП та представників Уряду із представниками влади ОТГ, надавати консультації через «Гарячу телефонну лінію», оперативні Skype-консультації. Ми також створюємо «Мобільні команди» фахівців, які працюватимуть безпосередньо в ОТГ. Ми будемо проводити навчання для новобраних представників влади ОТГ. Лекторами будуть кращі науковці та експерти із децентралізації, а також голови ОТГ, які вже мають конкретні успішні приклади», – розповів М.Саврасов.

форум 7

29 жовтня 2017 року відбулися перші вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді. Кандидати від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» очолять 115 новостворених ОТГ по всій Україні. Також партія отримала найкращий результат на виборах депутатів ОТГ, зокрема у міських громадах, де вибори відбувалися за партійними списками.