2

Юлія Світлична: Децентралізація дала старт щорічному посиленню місцевої ланки в системі держуправління

У Загальних зборах Асоціації органів місцевого самоуправління Харківської області взяла участь голова ХОДА, депутат обласної ради від БПП Юлія Світлична.

1

Вітаючи учасників заходу, Юлія Світлична відзначила, що в часи, коли децентралізація стає головною реформою в державі, особливо важливо підтримувати співпрацю органів державної влади та місцевого самоврядування.

4

«Нам необхідно чути один одного та працювати разом задля розвитку нашої області, – сказала керівник облдержадміністрації. – Децентралізація, яку ініціював Президент України та впроваджує Кабінет міністрів, надає для цього всі можливості. З початку реформи доходи зведеного бюджету Харківської області збільшилися в 2,5 раза. За 9 місяців 2014 року ми мали 9,3 млрд грн, зараз – за 9 місяців 2017 року – ми маємо 22,4 млрд грн».

3

Керівник області відзначила, що таке посилення місцевих бюджетів надає можливість сконцентрувати увагу на тих питаннях, які не вирішувалися десятиліттями. Серед них – будівництво та ремонт об’єктів життєзабезпечення (наприклад, водогонів та систем водовідведення), ремонти доріг, мостів, розбудова інфраструктури: шкіл, дитячих садків, фізкультурно-оздоровчих комплексів.

5

«Це все те, що наближає владу до людей, – підкреслила Юлія Світлична. – Децентралізація дала старт щорічному посиленню місцевої ланки в системі державного управління. Разом із тим відбувається й посилення ролі об’єднаних територіальних громад як ефективного майданчика для співпраці з органами влади».

Голова ХОДА привітала представників територіальних громад, у яких щойно відбулись вибори. «Вашим головним завданням зараз є виправдати довіру людей», – наголосила Юлія Світлична.