IMG_6377

Пам’ять про героїв повинна жити вічно – Андрій Гудзоватий

У Львові з нагоди Дня Захисника України та 75-ї річниці створення УПА нащадки героїв Української повстанської армії отримали ордени за бойові заслуги своїх родичів.

IMG_6338

Нащадок героя, симпатик партії «БПП «Солідарність» Андрій Гудзоватий ініціював процес пошуку власників нагород і виступив головним меценатом. «Пам’ять про людину в родині живе кілька поколінь, а пам’ять про героя повинна жити вічно. І від кожного з нас залежить, як довго ця пам’ять буде пронизувати кожне  наступне покоління», – переконаний Андрій Гудзоватий.

IMG_6365

Церемонію вручення Хрестів Бойової Заслуги провів голова ЛОДА Олег Синютка. Вісім родин нащадків героїв отримали нагороди особисто і один комплект орденів “Лицарі ОУН та УПА” передали у Музей визвольної боротьби України.

Відомий історик Микола Посівнич зазначив, що 1500 нагород відновлено за проектом відомого митця Ніла Хасевича. В УПА існувала власна система нагород відзначення повстанців за заслуги, запроваджена на початку 1944 року. Золотий Хрест Бойової заслуги – 1 і 2 ступенів, Срібний Хрест Бойової заслуги – 1 і 2 ступенів, Бронзовий Хрест Бойової заслуги, відзначення в наказі Крайового військового штабу, похвала в наказі військової округи та вирізнення в наказі відділу.  За поранення в бою нагороджували Срібною Зіркою, а за п’ять поранень – Золотою Зіркою.  Станом на сьогодні відомі 1102 лицарі, ще понад 600 – не ідентифіковані.