22489775_1500367756717699_2953270766565636222_n

Геращенко: В ПАРЄ ми відстоюємо не лише український національний інтерес, але і принципи, на яких базується ця організація

Про це на сторінці Facebook наголосила Перший заступник Голови Верховної Ради, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко.

“Чи не найскладніша сесія ПАРЄ за останні роки. З позитивного – відкрили Зірку Героїв Небесної Сотні, тут велику роботу провели голова нашої делегаціі Volodymyr Ariev і посол Дмитро Кулеба, місцева  українська громада. Наша делегація також  підтримала ініціативу ідейно  і фінансово. З важливого – наша колега Олена Сотник очолила принциповий юридичний комітет і зараз маємо в Бюро ПАРЄ 3 наших депутати, що критично напередодні січневої сесіі, коли чимало лобістів і сил запускають сценарії повернення російськоі делегаціі, й треба відсікати всі ці спроби . Потужний виступ Президента на Асамблеї, важливий для донесення інформації всім національним делегаціями  про події на Донбасі, в Криму, про заручників. Вода камінь точить й наші спільні зусилля повинні розблокувати процес звільнення заручників – як в РФ, так і в окупованому Криму і на Донбасі”,  – написала політик.

“Ми бачили, хто наші справжні друзі – коли чешська парламентська делегація вибачилася за непристойні  заяви Земана. Ми бачили, хто готовий заради внутрішніх електоральних дивідендів ризикувати добросусідськими взаєминами,  коли чули певні виступи угорських і румунських депутатів. Але ми не будемо легковажними , не дозволимо так легко нас пересварити й надалі  демонструватимемо  відкритість і дружність до наших сусідів, але дружити будемо на рівних. Всі громадяни України мають вчити українську -це очевидно, тут не може бути дискусій, а нацменшини ми шануємо й створюватимемо умови для вивчення ними материнської мови. Ми відкриті – й це демонструвала і наша делегація, і Президент, і міністри  під час зустрічей і спілкувань в кулуарах з іншими делегаціями”, – зауважила вона.

“Я боялася цієї сесії, бо після баталій в ВР переживала, що й наззовні виплеснемо наші чвари. І я щаслива, що цього не сталося. Делегація монолітна. Ми підтримували одне одного …  А це означає, що ми ще повоюємо. Ми відстоюємо не лише український національний інтерес, але і принципи, на яких базується ПАРЄ. Отже, правда за нами”,- підсумувала Ірина Геращенко.