22384012_1693647413978879_1110916945721073705_o

Валерій Пацкан: Новий закон про освіту відкриває нові можливості, якими треба скористатися

Про це  народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Валерій Пацкан, перебуваючи у складі парламентської  делегації в Брюсселі.

Парламентар розповіві, що у Брюсселі відбулося спільне засідання Комітету з прав людини Верховної Ради України і Підкомітету Європейського Парламенту з прав людини, де обговорювалося, в тому числі, і  обговорювали питання відповідальності за порушення прав людини на Донбасі та в Криму.

“З початком окупації Криму та Донбасу Росією, до Європейського суду з прав людини було подано майже 3700 індивідуальних позовів, пов’язаних із порушенням прав людини на окупованих територіях, і зараз вони знаходяться на розгляді у ЄСПЛ. Ці позови стосуються порушень цілого ряду статей Європейської конвенції з прав людини, починаючи від права на життя та свободу до права на справедливий суд”,  – підкреслив політик.

За словами Пацкана, не залишилося поза увагою і «гаряче» мовне питання.

“Коментуючи питання доступу до освіти мовами нацменшин, я вкотре наголосив, що ми в жодному разі не закриваємо можливості для представників національних меншин, а навпаки, хочемо, щоб угорці, румуни, болгари та інші представники вільно розмовляли українською мовою, щоб вони отримали можливість бути представленими у виконавчій гілці влади, у парламенті. Новий Закон про освіту відкриває нові можливості, якими треба скористатися”,- додав народний депутат.

“При цьому – наголошую – ніхто нічого не має проти того, щоб нацменшини пам’ятали й знали рідну мову. Власне, новий закон про освіту це гарантує, забезпечуючи вивчення рідної мови до кінця шкільного навчання.

Нещодавно Президент продемонстрував важливість володіння мовами, відповідаючи шістьма мовами на запитання під час нещодавно візиту  до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Ми живемо в глобальному світі й володіння різними мовами є значною перевагою для професійного розвитку. І, безумовно, громадяни України повинні володіти українською мовою. На мою думку, тут не має бути дискусій”,- наголосив Валерій Пацкан.