Flag-Litvy

Ірина Фріз: Литва є прикладом того, як повинен функціонувати Конституційний суд

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Фріз повідомила на своїй сторінці в Facebook після зустрічі із Головою Конституційного суду Литви Дейнюсом Жалімасом.

Депутат підкреслила, що Голова Конституційного суду Литви Дейнюс Жалімасом є послідовним та надійним другом України.

«Цілий ряд кроків, які він вже зробив, дають підстави говорити, що в певних аспектах Дейнюс Жалімас робить на ниві міжнародного права для України більше, ніж ми самі. Обговорили стан реформування судової гілки влади, у фокусі уваги, безумовно, був Конституційний суд України, а також й досі відкрите питання з призначенням його голови.

Слід зазначити, що Литва є прикладом того, як повинен функціонувати Конституційний суд, що є пріоритетом, які механізми може отримати держава, в якій дана інституція не номінальна, а ефективна й проактивна.»,- відзначила Фріз.

22365232_1597882990235020_3504565671906364935_n

Вона також нагадала, що саме за ініціативи Литви і безпосередньо її Голови Конституційного суду, у вересні відбувся Міжнародний Конгрес Конституційних Судів у Вільнюсі, на якій не була допущена «бригада» Зорькіна (керівник КС РФ) з його чоловічками у суддівських мантіях, які приймали рішення щодо анексії Криму.

«Саме на цьому Міжнародному конгресі були засуджені діі Кремля щодо використання суддівської гілки влади у питанні визнання анексії території України. Такої дискредитації судів ще не було. Тоді Дейнюс Жалімас зазначив, що кожен професіональний юрист знає про те, що анексія Криму – це агресія і злочин. “Ніколи раніше не було прецеденту в жодній з країн, коли б її суд було б використано для легалізації такого злочину”, – наголосив він тоді», – відзначила депутат.

Фріз також навела приклад декількох суттєвих розбіжностей у роботі наших КС.

«Наприклад, заробітна плата судді КС Литви менша за заробітну плату судді нашого КС. Судді КС Литви не користуються державною охороною і не вимагають її, бо це витратно для бюджету. Судді КС Литви не вимагають збільшення пенсій або збереження їх розмірів. Контрольний – лише наші судді можуть собі дозволити отримувати протягом року заробітну плату і не виносити при цьому жодного рішення по суті справ (призначення секретарів тощо не рахую) чи висновків, які б держава мала можливість використовувати для доведення нашої позиції як в середині країни, так і назовні.

До відома, на цей безплідний, з точки зору прийняття рішень, рік КС України отримав з бюджету 173 млн.192 тис.грн», – наголосила Ірина Фріз.