22406151_1500115163409625_4554221822705222621_n

Геращенко: Ми захищатимемо право всіх без виключення українських дітей на якісну освіту

Ірина Геращенко: В своїх поправках румунські і угорські колеги перекреслюють право українських дітей (етнічних румунів і угорців) мати на вищу освіту

Про це Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко написала на своїй сторінці в Facebook за результатами ухвалення  ПАРЄ  рекомендацій Україні щодо мовної статті українського закону «Про освіту».

«…сьогодні наша, українська делегація в ПАРЄ єдина і монолітна, що дуже і дуже важливо наззовні. На жаль, електронне жеребкування під час обговорення рапорту по освітньому закону вибрало в основному угорських і румунських доповідачів, а з української делегації виступили лише Володимир Ар’єв, Борислав Береза і Костянтин Усов. Я планувала у виступі зосередитися на ключовому праві кожної людини, праві на освіту. Українська освіта має бути сучасною і конкурентною, це маячня, що й досі ми жили за радянською освітньою системою. І всі українські діти, чи вони навчаються в найпрестижніших школах Києва, чи в крихітних сільських школах Центральної і Західної України, мають однакове право на якісну освіту, яка дасть їм шанс вступити до найкращих українських вузів», – відзначила Геращенко.

Вона також зауважила, що освітній закон дає право дітям навчатися в садочках і початковій школі материнською мовою, але потім, в середній школі, навчання державною робить дітей більш конкурентними, «дає шанс вступити до вузів і потім отримати роботу на держслужбі, де потрібно знати державну мову».

«Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегації можна розглядати як приховані територіальні претензії до України і це неприпустимо. Також їх риторика носить передвиборчий характер і направлена на мобілізацію власного електорату, аби показати, що румунські й угорські політики боряться за своїх співвітчизників в усіх куточках світу. Це нечесно використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами. Ми ж залишаємося відкритими до діалогу, ми готові обговорювати будь – які наші закони, бо вони європейські. І ми чекаємо транспарентності – аби й українська діаспора в сусідніх країнах мала право на вивчення української. І ще в цій дискусії і в своїх поправках румунські і угорські колеги, по суті, перекреслюють право українських дітей (етнічних румунів і угорців) вивчити українську, бути більш конкурентними і мати рівні шанси на вищу освіту…. Прикро, бо це не працює на інтереси дітей. Це працює на інтереси дорослих дядь і тьоть політиків з сусідніх країн…», – зауважила Геращенко.

Вона також підкреслила, що українці вчаться бути єдиною країною і захищати свою територію, суверенітет і атрибути держави, зокрема, мову .

«Це важливі уроки, які роблять нас більш монолітними. Ми захищатимемо право всіх без виключення українських дітей на якісну освіту. А ще, ми маємо так само жорстко захищати наззовні українську діаспору, її права. Резолюція, прийнята за ініціативи угорської і румунської делегації, має подвійні стандарти. Нам вдалося збити майже всі найодіозніші поправки, на жаль, не всі. Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності. Всередині країни і наззовні», – наголосила Ірина Геращенко.