1385378055_n0-003

Палатний: В Україні є нагальна потреба у створенні кол-центру із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству стосовно дітей

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» , голова Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний  повідомив під час свого виступу на комітетських слуханнях  на тему: «Діяльність служб у справах дітей, підрозділів Національної поліції України, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, навчальних закладів і закладів охорони здоров’я щодо запобігання випадків смертності дітей від зовнішніх причин, катування дітей, сексуального насильства щодо дітей».

Парламентар зауважив, що  жахливі повідомлення про смерті дітей, їх побиття, зґвалтування стають, на жаль, регулярними та непоодинокими.

«При цьому, значна частина повідомлень про загибель дітей, катування та сексуальне насильство залишається лише в поліцейських звітах, тому не отримує належної уваги суспільства. Вимушений констатувати, що у більшості випадків діти гинуть через байдужість дорослих. Необхідно забезпечити невідкладне реагування відповідних соціальних служб, правоохоронних органів, працівників навчальних та медичних закладів на випадки загрози життю та здоров’ю дитини, у тому числі, своєчасне, у разі необхідності, відібрання дитини», – наголосив Голова Комітету.

Палатний також зауважив, що  не можна покладати відповідальність за ці питання лише на соціальні служби, де існує великий дефіцит кадрів.

«На жаль, у більшості міст та районів не виконується прийнятий Верховною Радою України закон про збільшення вдвічі чисельності служб у справах дітей. Вважаємо, що Міністерство соціальної політики України, особисто Міністр має приділяти особливу увагу роботі з міськими головами та головами райдержадміністрацій щодо забезпечення виконання цієї норми законодавства.  Водночас, вважаю за необхідне підвищити юридичну відповідальність працівників навчальних та медичних закладів за своєчасне інформування соціальних служб та правоохоронних органів про випадки домашнього насильства та інші форми жорстокого поводження з дитиною…. Мають бути внесені необхідні зміни до законодавства, а відповідні державні органи повинні забезпечити належне навчання медичних та педагогічних працівників», – зазначив парламентар.

Голова Комітету також наголосив, що одне з найболючіших питань -– дитячі самогубства та навів статистику , за якою за вісім місяців цього року сталося 69 фактів скоєння суїцидів та 157 спроб самогубств серед дітей.

«Вважаю, що до суттєвого покращення ситуації призведе кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, який пропонується створити, в разі ухвалення закону про запобігання та протидію домашньому насильству. На сьогоднішній день відповідний законопроект готується до другого читання і найближчим часом буде внесений до сесійної зали. Інформація, що буде поступати до кол-центру від громадян, буде невідкладно передаватися до підрозділів Національної поліції та служб у справах дітей», – наголосив Палатний.

Ще одне важливе питання, за словами депутата,  це недотримання правил безпеки в дитячих закладах, що призвело, наприклад, до трагедії у дитячому таборі у Одесі.

«…трагедія у «Вікторії» доводить, що держава має навчити дітей, як діяти в надзвичайних ситуаціях, пояснити, до чого може призвести порушення правил безпеки. У цьому напрямку мають працювати як навчальні заклади, так і дитячі громадські організації», – наголосив Артур Палатний.