22366446_1500115233409618_2035481494226222700_n

Костянтин Усов: Новий закон про освіту дозволив Україні віддалитися від радянського минулого

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Костянтин Усов заявив під час дебатів в ПАРЄ щодо прийняття українського закону про освіту.

Він звернув увагу на те, що «як би  далеко наші партнери і сусіди не заходили у своїй риториці, Україна завжди залишатиметься дипломатичною і відкритою для них».

«Я пишаюся тим, що є автором статті 7 обговорюваного закону,  і прекрасно пам’ятаю процедуру, яку ми використовували для компромісу у Верховній Раді. Спікер не тільки запросив представників  коаліції і опозиції, а також окремих депутатів, в чиїх округах живуть національні меншини, та представника кримськотатарського народу.

Було хороше, відверте і пряме обговорення….До мене підійшов парламентар, який представляє етнічних угорців, та сказав, якщо Ви збережете вивчення угорської мови в початковій школі, тоді все буде добре. І ми прийшли до єдиного рішення….І був прийнятий новий, європейський закон», – заявив Усов.

Депутат зауважив, що для України це, насамперед, закон про освіту, а для інших, які зараз так голосно кричать, цей закон присвячений  чомусь іншому.

«Чи повинні ми здогадуватися про приховані територіальні претензії до України? Чи можливо Ви агітуєте перед майбутніми виборами у ваших країнах? Ми вже це проходили, ми чули ці слова про Крим, Донбас. Ми чули це з Росії щодо російських меншин в Україні. Коли на нашу суверенну землю вступив ногою окупант, деякі політики посилалися на те, що вони нібито захищали свої етнічних братів в Україні.

У нас загинуло близько 10 000 людей заради прийняття цього та  інших законів, які дозволяють нам віддалитися від радянського минулого. І ми готові в майбутньому робити подібні кроки.

Звертаюся до наших сусідів: Ми вас поважаємо! Ми чуємо вас! Ми будемо раді працювати з вами! Але дослухайтеся до себе : це дійсно те, що Ви хотіли сказати, чи це ехо кремлівських барабанів війни у Європі?», – наголосив Усов.

Після прийняття  рішення Парламентської асамблеї Ради Європи щодо рекомендацій Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону «Про освіту» Костянтин Усов написав на Facebook: “Українська делегація, безумовно, голосувала проти сьогоднішньої резолюції ПАРЄ. Вона не жахлива, хоча могла бути значно більш логічною та коректною. Завдяки голосам угорців, румунів та молдаван комітет ПАРЄ з питань освіти, науки та медіа вісім‘ю голосами проти семи прийняв ряд поправок, шкідливих для України.

Знаєте, скількох голосів не вистачило, щоб збалансувати та заблокувати російське лоббі і його шкідливі зміни на комітеті? Одного. Нашого голосу.

Просто Нардеп України від Радикальної партії Ляшка Віктор Вовк пропустив комітет, бо він був призначений на 8:30. Мабуть, надто рано для того, щоб попрацювати. Якби Вовк прийшов на комітет, як його просив Volodymyr Ariev, фінальний текст прийнятої резолюції був би іншим”.